Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kanun teklifi vereceklerini açıklamasının samimi bulmadıklarını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kanun teklifi vereceklerini açıklamasının hemen ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili açıklama yapmasından önce Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın “Başörtüsüne özgürlüğün yasalar ile hatta anayasa ile teminat altına alınması son derece önemlidir” açıklamasında bulunduğunu hatırlatan Ateş, bu açıklamadan bir gün sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başörtüsünü anayasal güvence almak amacıyla anayasa değişliği yapılacağını açıklamasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirdiklerini dile getirdi.

ATEŞ: ÖNEMLİ BİR GELİŞME OLARAK DEĞERLENDİRİYORUZ

Başkan Ömer Ateş, “Muhalefeti, karşıtlık ve zıtlıklar zemininden çıkartıp halkımızın beklentileri ile ‘doğruya doğru, yanlışa yanlış’ deme erdemine yükseltmek amacında olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın önerilerinin hükümet tarafından da benimsenip bu yönde adımlar atılmasını Türk siyaseti açısından da önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Parti olarak, beklentimiz, ısrarımız ve savunduğumuz şudur ki, hem inandığı gibi yaşama özgürlüğünü teminat altına alacak, hem de milli aile yapımızı koruyacak düzenlemelerin bir an evvel hayata geçirilmesidir.  Yine bu kapsamda aileyi parçalayan ve yuvaları yıkan 6284 sayılı kanunun yürürlükten kaldırılması konusunda da hükümetin adım atması gerektiğini,  halkımızın faydasına yapılacak her türlü çalışmanın yanında olacağımızı ifade ediyoruz.”