Akçakiraz Belediye Başkanı İbrahim Ormanoğlu basın mensupları ile bir araya geldi.

Vlcsnap 2024 06 06 17H57M01S697

Basın mensupları ile kahvaltı programında buluşan Ormanoğlu yaptığı değerlendirmede her türlü eleştiriye açığız” dedi.

Başkan Ormanoğlu, “2024 Yerel Seçimlerinde ilimizin en ciddi şekilde oy alan partilerin bir temsilcisi olarak karşınızdayız. Yaptığımız her işin hesabını vermek için sizin de bizi sorgulanmak için bir araya geldik. Bu da bir değerlendirme olsun kendi açımızdan. Her türlü eleştiriye açığız öncelikle bunu net bir şekilde ifade edeyim. İyi niyetli, olumlu veya olumsuz her türlü eleştiriye açığız. Şeffafız, netiz. Hiç kimseden toplumdan ve basın mensuplarından, halkımızdan gizleyecek saklayacak hiçbir karanlık hiçbir kirli işin içinde olmayacağız” dedi.

Ormanoğlu, göreve geldiği 2 aylık zaman diliminde yaptıkları çalışmalar ve bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalara değindi.

Başkan Ormanoğlu, “Görev yaptığımız iki ay içerisinde ilk önce lise öğrencilerimizi bedava götüreceğimizi taahhüt etmiştik bu taahhüttü hemen yerine getirdik. Şuanda lise öğrencilerimizi ücretsiz bir şekilde okullarına gidip geliyorlar. Bahçekapı Mahallemizin çok ciddi bir su problemi vardı. Açıldığı günden beri su kuyusunun sıkıntılı olduğunu biz biliyorduk seçim sürecinde de biz bunu halkımıza ifade ettik. Bunu en kısa zamanda çözeceğimizi ifade ettik. Şuanda çok ciddi ve kaliteli bir su rezervine kavuştuk. Suyumuzun kalitesinde en ufak bir sıkıntımız yok. Hazır içtiğimiz sular kadar değerli ve kaliteli bir su elde ettik. Daha önce seçim sürecinde söz verdiğimiz özellikle bayan taziye evlerinin yokluğu nedeniyle proje çalışmalarımızı başlattık, yer tespitlerimizi yaptık. Kurban Bayramından hemen olmak üzere başta Altınçevre Mahallemiz ve Merkez Hürriyet Mahallesi olmak üzere Kıraç Mahallesinde de bir taziye evi yapımına ve Babaküstü Mahallesine bir taziye evi yapımına başlayacağız” dedi.

Elazığ'da Fırtına Evin Çatısını Uçurdu Elazığ'da Fırtına Evin Çatısını Uçurdu

Vlcsnap 2024 06 06 17H56M49S782

Başkan Ormanoğlu, gelir gider dengesinde sıkıntıların olduğunu belirterek, Belediyenin borcunu açıkladı.  

Başkan Ormanoğlu, “ Ben göreve geldiğimiz zaman yani 1 Nisan 2024’te Belediyemizin kasasında yaklaşık olarak 38 milyon bir para vardı nakit. 38 Milyon nakit buna karşılık da bizim 90 milyon borcumuz vardı. Borcumuz 90 milyon nakitimiz 38 milyondu. Tabi biz 1 Nisan’da göreve başladığımız için. Mart ayı maaşlarını ödedik, elektrik faturalarımızı ödedik, Mart Ayı’nın hak edişleri olan Mazotu, elektriği ödedik, personellerin maaşlarını ödedik. Bununla beraber biliyorsunuz ayın 15’inde memur maaşları var. Yani ilk 15 günde bizim kasamızdan yaklaşık bir 10 milyon para çıktı. Şuanda kasamızda gelir gider dengesini sağlamaya başladık. Yaklaşık 28 milyon paramız var. Rakamlar net değil ama isterseniz net olarak da verebiliriz bu konuda bizim bit sıkıntımız yok. Nisan ve Mayıs Ayı’ndaki gelir ve giderlerimizi ifade edeyim. Nisan ayında 7 milyon 150 bin TL gelirimiz olmuş buna mukabil giderimiz 11 milyon 762 bin TL olmuş. 4 milyon 600 bin TL eksideyiz.  Mayıs Ayında 11 milyon 922 bin TL giderimiz olmuş buna karşılık 8 milyon 16 bin TL bir gelirimiz olmuş. Giderimizde yaklaşık 4 milyon TL’ye düşmüş dedi”

Editör: Batuhan Baskal