31 Mart Mahalli idareler Seçimleri için yoğun çalışmalarına devam eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş ve Ejder Açıkkapı, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hasan Murat Öz, teşkilat üyeleri ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte, Hilalkent Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Elazığ’da Aydınlatma Direği Faciayı Önledi Elazığ’da Aydınlatma Direği Faciayı Önledi

HİLALKENT MAHALLESİ’NİN DE KARARI, ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI!

Başkan Şerifoğulları, Hilalkent Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Başkan Şerifoğulları’nı meşaleler ve “Büyük Başkan” sloganları ile bağrına basan vatandaşlar, yeni dönem için Şahin Şerifoğulları’na olan desteklerinin artarak devam edeceğini vurguladı.

AK PARTİ GENEL MERKEZ SOSYAL POLİTİKALAR BŞK. YRD. ÖZ; “ELAZIĞ’DA EFSANE BELEDİYECİLİK DENDİĞİNDE AKLA, ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI GELİR”

Programda konuşan AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hasan Murat Öz; “AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan dendiğinde akla, eser ve hizmet siyaseti gelir. Belediyecilik dendiğinde akla, Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılındaki İstanbul ruhu gelir. Elazığ’da da efsane belediyecilik dendiğinde, imarı, estetiği, kültürü, sanatı ile akla Şahin Şerifoğulları gelir. Sayın Belediye Başkanımız 5 yıllık süreçte, 116 projeyi hayata geçirdi. Yeni dönemde de çok kıymetli projelere imza atacak. Elazığ’a yaptıkları için Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

İL BAŞKANI YILDIRIM; “ŞAHİN BAŞKANIN YAPTIKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATIDIR”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım; “Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve teşkilatlarımızla birlikte hiç bir zaman yapamayacaklarımızın sözünü vermedik. Söz verdiğimizde de her zaman arkasında durduk. Şahin Başkanım 5 yıllık süreçte kendisini ispatladı. Yeni dönemde kendisini daha yüksek bir oyla yeniden Belediye Başkanı yapabilmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Kendisinin, yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Ona güveniyoruz ve arkasındayız.” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ AÇIKKAPI; “ŞERİFOĞULLARI’NA, VADETTİĞİ PROJELERDEN FAZLASINI YAPTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı; “Son 5 yıllık süreçte, Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na, verdiği sözlerin neredeyse tamamını tuttuğu için ve vadettiği projelerden fazlasını yaptığı için teşekkür ediyorum. AK Parti’yi diğer siyasi hareketlerden ayıran en önemli özellik, verdiği sözleri tutan siyasi bir parti olduğu gerçeğidir. İstanbul’da yarı zamanlı, Ankara’da verdiği sözlerin ancak %10’unu gerçekleştiren Belediye Başkanları var ama Elazığ’da, verdiğin sözlerin neredeyse tamamını yerine getiren bir Belediye Başkanı var.” ifadesinde bulundu.

MİLLETVEKİLİ PROF. DR. KELEŞ; “BAŞKANIMIZIN YENİ DÖNEMDE YAPACAĞI PROJELERİ GÖRÜNCE HEYECANLANDIM”

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş; “Belediye Başkanımız yeni dönemde yapacaklarını bizlerle paylaştı. Projeleri görünce çok heyecanlandım. Çünkü ben biliyorum ki Şahin Başkan 31 Mart’ta yeniden Belediye Başkanımız olacak. Bizler de şehrimizin önünü açacak projelere hep birlikte destek olacağız. Bizler her zaman, teşkilatlarımızla birlikte Şahin Başkanın arkasında olacağız.” dedi.

AK PARTİ GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BŞK. YRD. METİN BULUT; “ELAZIĞ AŞKIYLA YANAN BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR”

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut; “5 yıl önce Elazığ, Şahin Başkanımıza kefil olarak büyük bir emaneti teslim etti. O emanetin hakkını veren güzel Başkanımıza, yüzümüzü ak ettiği ve göğsümüzü kabarttığı için teşekkür ediyorum. Sizi çok seven, gece gündüz Elazığ aşkıyla yanan bir Belediye Başkanımız var. İşte biz bu emaneti 31 Mart’ta sizlere teslim edeceğiz. Elazığ, Şahin Başkanımızı 31 Mart’ta çok güçlü bir destekle yeniden Belediye Başkanı seçecek. Başkanımızın çıraklık döneminde, ustaca görev yaptığına şahidiz. Şimdi ise kalfalık dönemini hayal dahi edemiyoruz. Yeni dönemde Elazığ inşallah şaha kalkacak.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “TEK HEDEFİMİZ, SEVDALISI OLDUĞUMUZ BU ŞEHRİN KALKINMASINA KATKI SUNMAK”

5 yıldır mahalle ayrımı gözetmeden Elazığ’ın her köşesine hizmet götürdüklerini dile getiren AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları; “AK Parti, ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimlerde de devrim yapan bir parti. Yerel yönetimlerdeki dev dönüşüm, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başladı. 2004 yılından itibaren de Türkiye’nin büyük bir bölümü AK Belediyecilikle tanıştı. AK Parti Belediyeciliği, hizmet, eser ve insanı merkeze almak demek. Bizler de Cumhurbaşkanımızdan aldığımız feyz ile aziz şehrimizde 5 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Tek hedefimiz, sevdalısı olduğumuz bu şehrin kalkınmasına katkı sunmak.” ifadesinde bulundu.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI; “ELAZIĞ’I BÖLGENİN MARKA ŞEHRİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Yeni dönemde çok daha iddialı olduklarını dile getiren Başkan Şerifoğulları; “2019 yılından itibaren şehrimizin her köşesine yatırımlarımız ilmek ilmek işledik. Hilalkent Mahallemizde de, çocuklarımız için spor tesisi ve 3 adet yeni park yaptık. Mahallemizdeki yeşil alanları artırdık ve daha birçok hizmeti mahallemizle buluşturduk. Artık yeni bir döneme giriyoruz. Bu dönem de çok daha iddialıyız. Yeni dönemde Elazığ Yüzyılı başlasın diyoruz. Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu sloganıyla 11 proje başlığı belirledik. Kentsel dönüşümden, çevre ve şehirciliğe, istihdamdan kültür ve sanat, aile, kadın ve çocuktan gençlik ve spora kadar her alanda Elazığ’a çok kıymetli projeler kazandıracağız. Sizlerin desteği, teşkilatımızın gücü yanımızda olduğu sürece inşallah Elazığ’ı bölgenin marka şehri haline getireceğiz. Hilalkent Mahallesi’nden çok güçlü bir destek istiyoruz.” diye konuştu.

Başkan Şerifoğulları; AK Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Hasan Çalışkan ve teşkilat üyeleri ile birlikte, Ulukent Mahallesi’nde ikamet eden Ünalan ailesi ile de bir araya geldi.

5 yıllık görev süresinde Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası, Basın, Musiki ve Hoca Hasan Hamam Müzeleri, Belediye Konukevi, Turizm Danışma Ofisi gibi yatırımlarla binlerce yıllık medeniyetler merkezi Harput’un turizm potansiyeline değer katan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, geçici listede yer alan Harput’un, UNESCO Dünya Kültür Mirası Asıl Listesi'ne girmesi için yeni dönemde hayata geçirilecek nitelikli projeler hazırladı.

YUKARI ŞEHİR TELEFERİK PROJESİ, HARPUT’UN TURİZM POTANSİYELİNE DEĞER KAZANDIRACAK

Tarih ve Turizmde Elazığ Vizyonu başlığı altında Başkan Şerifoğulları, Elazığ’ın yıllardır hayalini kurduğu Yukarı Şehir Teleferik Projesini hayata geçirecek. Yaklaşık 2 bin metre uzunluğa sahip olacak teleferik hattı, Ulukent Mahallesi’nden başlayacak ve tarihi Harput-Hüseynik Yolu üzerinden önce Harput-Hüseynik Yolu seyir terasına, oradan da Harput Balakgazi Parkı’na ulaşacak. 8’er kişilik panoramik kabinlerle ziyaretçilere eşsiz bir görsel şölen sunacak teleferik hattı, Harput’un turizm potansiyeline değer kazandıracak.

URARTU BAHÇELERİ PROJESİ, HARPUT’UN YENİ DEĞERİ OLACAK

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, Harput’un yeni değeri Urartu Bahçeleri Projesini de hayata geçirecek. Harput’a kazandırılan Hoca Hasan Hamam Müzesi’nin alt kısmında kamulaştırmaların tamamlandığı alanda bulunan vadi, dere ıslahı ve yeşil dokuya yönelik rekreasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılacak. Urartu Bahçeleri Projesi başlığı altında düzenlenecek alana; restoran, açık alan büfeleri, havuzlar, yürüyüş yolları ve havuzlar etrafına konumlandırılmış oturma alanlarıyla bütünleştirilerek bir yaşam alanı kimliği kazandırılacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, HARPUT BEDESTEN PROJESİNİ YATIRIMA ÇEVİRECEK

Başkan Şerifoğulları’nın, Harput’un turizm potansiyeline katkı sunması amacıyla Elazığ’a kazandıracağı yatırımlardan bir diğeri, Harput Bedesten Projesi olacak. Bu kapsamda Tarihi Harput Mahallesi’nin merkezinde, Kurşunlu Cami’sinin doğu cephesinde bulunan tarihi dokuya uygun olmayan yapılaşmalar kaldırılarak elde edilecek bölgede 2 bin metrekare oturum alanına sahip, tek katlı ve bünyesinde; 18 adet dükkân ile 4 adet iş yerinin inşa edileceğ