Elazığ Vergi Rekortmenleri Açıklandı! Listeye Kimler Girdi? Elazığ Vergi Rekortmenleri Açıklandı! Listeye Kimler Girdi?

Elazığ Belediyesi, yeni dönemin ilk toplantısını geçtiğimiz gün Şahin Şerifoğulları’nın başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda komisyonlara üye seçimi yapıldı.

İmar komisyonuna üye seçiminde CHP ve YRP’nin önerdiği üyelere red oyu kullanılması ve imar komisyonuna muhalefetten hiçbir üyenin alınmaması sonrası tartışma yaşandı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak seçimlerin demokrasiye uygun gerçekleştirildiği belirtirken muhalefet partilerinin üyeleri karşısında sağduyulu davrandıklarını vurguladı.

ŞERİFOĞULLARI: “KOMİSYONLAR İÇİN ÜYE SEÇİMLERİNİ TAMAMLADIK”

Başkan Şerifoğulları yaptığı açıklamada; “Yeni dönemin ilk oturumunu gerçekleştiğimiz Elazığ Belediyesi Meclis Toplantımızda, komisyonlar için üye seçimlerini tamamladık. 5 üye sayısına sahip komisyonlar için yapılan seçimde AK Parti üyeleri 23 oy alarak komisyonlarda yer alırken, CHP ve Yeniden Refah Partisi’nin üyeleri, salt çoğunluk olan 20 oya ulaşamadı ve komisyonlarda yer alamadı. Seçimlerin kanunlara uygun, demokratik bir ortamda gerçekleştirilmesine ve CHP ile YRP’nin salt çoğunluk olan 20 oya ulaşamamasına rağmen salonda gerginlik yaratan muhalefet partilerinin üyeleri karşısında sağduyulu davranışımızı sürdürerek seçimlerin demokrasiye uygun gerçekleştirildiğini ifade ettik. Kıymetli hemşehrilerimizin bize emaneti olan bu kutlu görevi, keyfi isteklere göre değil, kanunlara, yasalara uygun bir şekilde icra etmeyi sürdüreceğimizi saygıdeğer kamuoyu ile paylaşmak istiyor, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

3Zx3

Editör: Yakup Uğur