Baskil İlçesinde doğalgaz temel atma töreni gerçekleştirildi.

Program dualarla başladı.

Aksa Elazığ Doğalgaz Dağıtım Şirket Müdürü Onur Dündar ilçede altyapı çalışmalarına başladıklarını söyledi.

DÜNDAR: TÜM MAHALLELERİMİZE DOĞALGAZI KAVUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ

Dündar, “2022 yılında özellikle Belediye Başkanlığımızın girişimleri sonucu lisansımıza dahil edilen Baskil İlçemizin altyapısına başlamış durumundayız. İnşallah hem belediyemize hem Baskil halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz. Söz verdiğimiz gibi 2022 yılında yatırımlara başlamış bulunmaktayız. Yine söz verdiğimiz gibi 2023 yılında ilk gazlamayı yapacağız. 2022 yılında 150 adet binamıza ilçemizde yaklaşık 606 adet bina var yüzde 25’inin alt yapısını tamamlayacağız. 214 dairemize ulaşmış olacağız. en kısa zamanda tüm mahallelerimize doğalgazı kavuşturmayı hedefliyoruz” dedi.

İlçede tarihi bir gün yaşandığını belirten Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, 13 yıllık görev süresince doğalgazın ilçeye kazandırılması hususunda mücadele ettiklerini söyledi

AKMURAT: MÜCADELE ETTİK

Başkan Akmurat, “Bugün gerçekten ilçemizde tarihi bir gün yaşanıyor. Ve buradaki cemaat ile Baskilli hemşehirlerimiz ile birlikte şahitlik ediyoruz. öncelikle bugün bugünün ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Tabi doğalgaz medeniyet demektir, temizlik demektir, güzellik demektir. Bizlerde cidden bunlar için gayret gösteriyoruz. Yaklaşık olarak 13 yıldır ilçemize belediye başkanı görevini ifa etmekteyim. Bu süre içerisinde her daim doğalgazın kazandırılması için mücadele ettik. Her seferinde bir mevzuat durumuna takıldık. Bunun içinde mücadele ettik” dedi.  

Akmurat, il protokolü başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.