Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Sivil Toplum kuruluşları ziyaretlerini devam eden Akın Şavaklılar Derneği, Elazığ Pazarcılar Derneği ve Elazığ Kiğı'lılar Eğitim-Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Malatya’da 4.3 Büyüklüğünde Deprem Malatya’da 4.3 Büyüklüğünde Deprem

AKIN: “ÜRETİCİLERİMİZDEN ETİ SÜTÜ TEREYAĞI VE PEYNİRİ ALACAĞIZ”

Şavaklılar Derneği ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, "Biz inşallah Şavaklı vatandaşlarımız ile birlikte bir mesai arkadaşı gibi çalışacağız. Söz hakkı olmayan Şavaklılar değil kendi fikirlerine başvurulan ve değer verilen Şavaklılar olacak. Maalesef peynircilerimiz zam olamadılar. Bir kaç tekelci firmanın belirlediği fiyattan ürün verdikleri için zarar ediyor. En büyük çileyi de siz çekiyorsunuz. Sabah ezanı okunmadan önce dışarıdasınız ta geç saatlere kadar ev yüzü görmüyorsunuz. Biz inşallah Torku gibi büyük bir tesis kurup üreticilerimizden eti sütü tereyağı ve peyniri alacağız." dedi.

AKIN: “DOĞUKENT’TEN HİLALKENT’E KADAR BİR TRAMVAY HATTI YAPACAĞIZ”

Elazığ Kiğı'lılar Eğitim-Kültür ve Dayanışma Derneğinde yaptığı ziyarette projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Akın, "Doğukent’ten Hilalkent’e kadar bir tramvay hattı yapacağız. Bu tramvay hattını Devlet Demiryolları ile bir protokol imzalamak suretiyle Aksaray ve tüm mahallerimizden yuvarlak bir ring şeklin de geçecek. Geçtiği zaman da ne olacak? O zaman Aksaray'da ki arsanın kıymetini gör, birden bakacaksın 10 bine çıkmış. O zaman malınızın değeri ortaya çıkacak. Tramvayın sizin mahallenizde geçtiğini bir düşünün. Ulaşım rahatlığı andan itibaren her şey biter. Maalesef her şeye para var ama mahallerimize, bu yatırımlara ve milletimize gelince para olmadığını görüyoruz. Bugün 3 milyar eski parayla kat trilyonluk arsayı gittiler 500 villa yaptılar. Memleketin bir sürü ihtiyacı var. Halk Ekmek fabrikası var mı? Yok. Aşevin var mı? Yok. Yurdun var mı? Yok Sosyal tesislerin var mı? İmar var mı? Yok. Ulaşım var mı? Yok. Peki siz ne yapıyorsunuz!” diye kaydetti.

Şavaklılar Derneği, Elazığ Pazarcılar Derneği ve Elazığ Kiğı'lılar Eğitim-Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ziyaretlerinden dolayı Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın'a teşekkür ederek seçimlerde başarılar diledi.