7 Yıl Önce 60 Tavukla İşe Başlayan Tecrübesiz Adam, Büyük Başarı Yakaladı

Ordu'da 7 yıl önce 60 tavukla başladığı köy tavukçuluğu işinde büyük başarı yakalayan girişimci, ''Bu işe başladığımda köy tavukçuluğuyla ilgili hiçbir şey bilmiyordum.'' dedi.

7 Yıl Önce 60 Tavukla İşe Başlayan Tecrübesiz Adam, Büyük Başarı Yakaladı

Ordu'nun Kabadüz ilçesinde yaşayan Şenel Korkmaz, 7 yıl önce 60 tavukla başladığı işinde azmi ve başarısıyla adından söz ettirmeyi başarırken, çevresine de örnek oldu. Korkmaz, '' Bu işe başladığımda köy tavukçuluğuyla ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Bilgi ve birikimim arttıkça 60 tavuk, yıllar geçtikçe arttı ve bugünkü hale geldi." dedi.

KÖY TAVUKÇULUĞUNDA BÜYÜK BAŞARI

Yıllarca yurt dışında yaşayan Şenel Korkmaz, memleketine kesin dönüş yaparak köy tavukçuluğuna başladı. Geçen sürede köy tavukçuluğu işinde büyük başarı yakalayan Korkmaz, şimdilerde yüzlerce tavuğuna baba şefkatinde ilgi gösteriyor.

''KÖY TAVUKÇULUĞUYLA İLGİLİ HİÇBİR ŞEY BİLMİYORDUM''

İlçenin Karakiraz Mahallesi'nde yaşayan Şenel Korkmaz, köy tavukçuluğu ve yumurtacılığı işine 7 yıl önce girdiğini söyledi. Daha öncesinde tavuk yetiştiriciliğiyle ilgili hiçbir tecrübesi olmadığını dile getiren Korkmaz, "Yurt dışından kesin dönüş yaparak 2011 yılında köyümde 60 tavukla köy tavukçuluğuna başladım. Bu işe başladığımda köy tavukçuluğuyla ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Bilgi ve birikimim arttıkça 60 tavuk, yıllar geçtikçe arttı ve bugünkü hale geldi." dedi.

MAHALLEDE KÖY TAVUKÇULUĞUNUN ÖNCÜSÜ OLDU

İşinin birçok kişiye örnek olduğunu kaydeden Korkmaz, "Mahallemde yaptığım köy tavukçuluğuyla yok olan köy tavukçuluğu yeniden canlandı. Mahallemde neredeyse tüm komşularım 5-10 tavukla köy tavukçuluğuna yeniden başladılar." diye konuştu.

Korkmaz, işinde başarılı ve birilerine örnek olmanın kendisini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7