ABD'de Petrol Sondaj Kule Sayısı Artıyor

Baker Hughes'un verilerine göre, ABD'de faaliyetlerini sürdüren petrol kulesi sayısı, 15 Ocak'ta sona eren haftada, bir önceki haftaya göre 12 adet artarak toplam 287 adete yükseldi.

ABD'de Petrol Sondaj Kule Sayısı Artıyor

ABD'de faaliyetlerini sürdüren petrol kulesi sayısı 15 Ocak'ta sona eren haftada, bir önceki haftaya göre 12 adet arttığı halde, ülkede petrol sondaj kulesi sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyaslandığında 386 adet azalmış oldu.

Doğalgaz Sondaj Kule Sayısında Artış

Dünyanın en büyük petrol sahası hizmet şirketlerinden Baker Hughes verilerine göre, aynı dönemde, ABD'de doğalgaz sondaj kulesi sayısı ise 1 adet artışla 85'e yükseldi.

Kanada'da Petrol Sondaj Kulesi Sayısı Arttı

Kanada'da petrol sondaj kule sayısı 37 adet artışla 90 adete yükselirken, aynı dönemde doğalgaz sondaj kule sayısı da 7 adet artışla 71'e yükseldi ve toplam sondaj kule sayısı 44 adet artışla 161 oldu.

Ham Petrol İthalatı Artış Gösterdi

ABD'nin ham petrol ithalatı da bir haftalık sürede günde ortalama 900 bin varil artarak, günde 6 milyon 200 bin varil düzeyine yükseldi. Aynı haftada benzin üretimi ise günde ortalama 7 milyon 500 bin varil düzeyine, rafine edilmiş akaryakıt miktarı da günde ortalama 4 milyon 700 bin varil düzeyine geriledi.

banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103