Altından Sert Yükseliş Sonrası, Sert Düşüş

Altın, mali teşvik paketi anlaşması ve artan koronavirüs vakalarıyla beraber haftaya yüzde 1'den fazla yükselerek başlamıştı fakat öğleden sonra doların güçlenmesiyle birlikte yüzde 0,60 kayba kadar geriledi.

Altından Sert Yükseliş Sonrası, Sert Düşüş

Altın, ABD'deki mali teşvik paketi anlaşması ve artan koronavirüs vakalarıyla birlikte yükselerek ons başına 1.900 doları geçmişti fakat öğleden sonra başlangıca göre yüzde 0,60 civarında değer kaybederek ons başına 1.870 dolara kadar geriledi.

Başbakan Boris Johnson, noel süresince ailelerin birbirini görmesiyle ilgili izni, yeni bir koronavirüs türünün bulunmasıyla birlikte kaldırdı.

Fransa ve Almanya da İtalya'ya katılarak, Brexit görüşmelerinin en hassas olduğu dönemde İngiltere'ye olan uçuşları durdurdu.

ABD'de Senato ve Temsilciler Meclisi liderleri bir ekonomiyi desteklemek için planlanan paket üzerinde anlaştıklarını duyurdu fakat yasa hala yazılma aşamasında ve meclislerde pazartesi gününe kadar oylanamayacak.

Temsilciler Meclisi ve Senato haftasonu federal kurumların kısmi bir kapanmadan kaçınabilmesi için bir günlük geçici bir hükümet fonlaması da imzaladı

Altın fiyatları, 13:17 TSİ itibariyle yüzde 0,60 düşüş yaşayarak ons başına 1.869,84 dolar seviyesine kadar geriledi. Bloomberg Dolar Spot Endeksiyse yüzde 1,16 yükseldi. Altın fiyatları bu yılın başından beri yüzde 25 civarında yükseliş kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103