Elazığ'da En Yüksek ve En Düşük Trafik Sigortası Fiyatları

 Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması, araç sahibinin kaza yapıp yapmama durumu ile yaşadığı şehire göre değişecek. Sürücülerin indirimli trafik sigortası uygulamasından yaralanabilmesi için mevcut sigorta poliçelerinin zamanın dolması gerekiyor.

Elazığ'da En Yüksek ve En Düşük Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması, araç sahibinin kaza yapıp yapmama durumu ile yaşadığı şehire göre değişecek. Sürücülerin indirimli trafik sigortası uygulamasından yaralanabilmesi için mevcut sigorta poliçelerinin zamanın dolması gerekiyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in geçtiğimiz ay duyurduğu Zorunlu Trafik Sigortası’nda Tavan Fiyat uygulaması bugün itibariyle başladı. Hazine müsteşarlığından yayımlanan genelgeye göre, otomobillerde tavan fiyat 422 TL ile 2.139 TL arasında değişiyor. Fiyatlar sürücünün yaşadığı şehire ve kaza yapıp yapmama durumuna göre belirleniyor.

Basamağa Göre Sınıflandırma

Sürücüler kaza yapıp yapmama, kaza yapma riski olarak değerlendirilen gruplara ayrılıyor. 1 ile 7 arasında değişen gruplarda en riskli grup 1, en az riskli grup ise 7. Sürücü maddi hasarlı 3, beden hasarlı 1 kazaya karıştıklarında 1 basamaktan değerlendiriliyor. Art arda 3 yıl boyunca kazaya karışmayan sürücüler ise en az riskli grup olan 7. Basamakta değerlendiriliyor. Sigorta fiyatları en yüksek 1. Basamakta olurken en ucuz fiyatlar ise 7. Basamaktaki sürücülere uygulanıyor. Örneğin Elazığ’da ilk defa trafiğe çıkan 4. Basamaktaki bir otomobil  sürücüsü en fazla 783 TL zorunlu trafik sigortası primi ödeyecek. Hiç kaza yapmamış 7. Basamaktaki bir sürücü ise 431 TL zorunlu trafik sigortası ücreti ödeyecek. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103