İhtiyaç Sahiplerine 2,2 Milyar Lira Destek Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi hanemize yaklaşık 2,2 milyar lira destek verdik." dedi.

İhtiyaç Sahiplerine 2,2 Milyar Lira Destek Verildi

Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadıklarını belirtti. Yardımları hızlı ve etkin bir şekilde hak sahiplerine ulaştırdıklarını vurgulayan Yanık, "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, 1100 lira tutarında, yaklaşık 2,2 milyar lira destek verdik. Ayrıca 2022 Sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları bu süreçte hak sahiplerine teslim edildi. Bu kapsamda ise 1,4 milyon vatandaşımıza 1 milyar liranın üzerinde ödeme yaptık." ifadelerini kullandı.

Ödemelerinin ihtiyaç sahibi hanelerin banka hesapları ve PTT Kartlarına yatırıldığını aktaran Yanık, e-Devlet başvurularında banka hesabı bulunmayan veya PTT Kart kullanmayan ihtiyaç sahiplerine ise ödemelerin Vefa Destek Grupları aracılığıyla konutlarında ulaştırıldığını vurguladı.

Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemelerinin salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere, herhangi bir başvuru gerekmeksizin yapıldığına işaret etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 12:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bulent
Bulent - 5 ay Önce

Hep kendi taraftarlarını yada zenginlere verdiniz

VATANDAŞ
VATANDAŞ @Bulent - 5 ay Önce

Engelli aylığı alıyoruz başka bi yardım yatmadı.Başka gelirimiz de yok.

Çaresiz
Çaresiz - 5 ay Önce

Yeşil kartlı olmama rağmen 1100 tl alamadım hiç bir malvarlığım yok ken evleri arabaları mayışları olanlar 3 defa aldı şahidim ALLAH sorsun şu Bayram günü açkaldık

Bedri Topcu
Bedri Topcu - 5 ay Önce

Ben herhangi bir yardım alamadım

SIRADAKİ HABER

banner103