Vergi Daireleri Bugün Saat 21.00'e Kadar Açık

Yıllık gelir vergisinin ilk taksiti ile yapılandırma düzenlemesinin ikinci taksitinin son ödeme günü olan bugün vergi daireleri saat 21.00'e kadar açık kalacak.

Vergi Daireleri Bugün Saat 21.00'e Kadar Açık

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan (GİB) yapılan açıklamada, 7143 sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun" kapsamında yapılandırılan borçların 16'ncı ve 7256 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ikinci taksitinin ödeme süreleri ile 2020 yılında elde edilen gelir unsurlarına ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve tahakkuk eden vergilerin birinci taksitinin ödeme sürelerinin bugün sonra erdiği anımsatıldı.

VERGİ DAİRELERİNE SIKIŞIKLIK OLMASIN DİYE MESAİ SAATİ UZATILDI

Bu kapsamda mükellefler tarafından yapılacak ödemeler nedeniyle vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla bugün saat 21.00'e kadar tüm vergi dairelerinin açık bulundurulacağı kaydedildi.

"GELEN HİÇBİR MÜKELLEF GERİ ÇEVRİLMEYECEK"

Kurumdan "Vergi dairelerine ödeme için gelen hiçbir mükellef geri çevrilmeyecek ve en son mükellefin işlemleri bitinceye kadar sokağa çıkma kısıtlamaları da dikkate alınarak vergi daireleri açık bulundurulacak." açıklaması yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7