Elazığ Valiliği geçtiğimiz haftalarda, Kamu Kurum ve Kuruluşları zararına dolandırıcılık, rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçları işlendiğine dair yürütülen soruşturma kapsamında,Elazığ Belediyesi himayesinde faaliyet yürüten Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifine operasyon yapıldığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle;

Son dönemde çeşitli sosyal medya ve haber sitelerinde yer alan, Elazığ Belediyesi himayesinde faaliyet yürüten Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifine operasyon yapıldığına yönelik gerçeği yansıtmayan haberler ile ilgili olarak aşağıda yer alan açıklamayı yapma zarureti doğmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğümüzce, Kamu Kurum ve Kuruluşları zararına dolandırıcılık, rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçları işlendiğine dair yürütülen soruşturma kapsamında, MASAK raporu başta olmak üzere elde dilen delillere istinaden (İlgili Sulh Ceza Hâkimliğinin kararı ve Cumhuriyet Savcısının talimatları ile) üçü kafe, birisi tekstil, birisi ise teknoloji alanında faaliyet yürütmek üzere kurulmuş beş şirkete yönelik 27.02.2024 günü  operasyon gerçekleştirilmiştir. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheli şahıs 01.03.2024 günü adli mercilere sevk edilmiş olup, 6 şüpheli tutuklanmış, bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Haberlerde konu edilen; Elazığ Belediyesine, Belediye Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifine operasyon yapıldığına ve Belediye Başkan yardımcısının ifadeye çağrıldığına yönelik bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Elazığ’da Kamyon Devrildi, Sıkışan Sürücü Ekipler Tarafından Çıkartıldı Elazığ’da Kamyon Devrildi, Sıkışan Sürücü Ekipler Tarafından Çıkartıldı