Elazığ Valiliği 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Bayramı’nda şehit ailelerini ve gazileri unutmadı.

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi aileleri için program gerçekleştirildi.

Şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen programa, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğluları, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İl Müftüsü İrfan Üstündağ, Vali Yardımcıları, Şehit Ve gazi Ailelerinin yanı sıra Siyasi Parti Temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

Program şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşının ardından İmam-ı Azam Camii İmam Hatibi Şinasi Bay’ın Kur'an ı Kerim tilaveti ile okumasıyla başladı.

Elazığ’da Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi Elazığ’da Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi

Fethi sekin in kardeşi Fikrîye sekin Arif Nihat Asya'nın Bayrak adlı şiiri seslendirdi.

TORAMAN: ONLARA LAYIK OLABİLECEK TORUNLARI OLMA ŞEREFİYLE 15 TEMMUZ’DA YİNE AYNI KAHRAMANLIĞI GÖSTERDİK

Şehit ve gazi aileleri için düzenlenen programda konuşan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Türk Milletinin tarih boyunca bağımsızlık uğruna canlarını feda etmekten kaçınmadığını söyleyerek: “Türk milleti bu bağımsızlığını muhafaza edebilmek için tarih boyunca çok mücadele etti, çetin mücadeleler yürüttü. Milletimizin mayasında olan kahraman yetiştirme hasreti sayesinde bütün bu badireleri bu kahramanlarımızın eliyle aştık. Her nesil kendi üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirdi. 15 Temmuz’da da bu kahramanlar canlarını verdiler. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında Cumhuriyetimizi kuran kahramanlara, Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal harbini yürüten bütün kadrolara, onlara layık olabilecek torunları olma şerefiyle 15 Temmuz’da yine aynı kahramanlığı gösterdik” ifadelerini kullandı.

Program İl Müftüsü İrfan Üstündağ’ın şehitlerimiz için yaptığı dua ile devam etti.

Editör: Haber Merkezi