Akpınar Mahallesi'nde yaşayan Nazire Ülger, yetkililerin çekip kendisine teslim ettiği maaşını Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Malatya'daki afetzedelere bağışlamak için Türk Kızılay Elazığ Şubesi'ne başvurdu.

Bir aylık emekli maaşını Malatya'daki depremzedelere bağışlayan Ülger, bu para ile afetzedelere ekmek alınmasını istedi.

ÜLGER: BU PARA AZ AMA BU KADAR VAR

Elazığ’da Deprem Çadırının Bahçesine Ekili Uyuşturucu Yakalandı Elazığ’da Deprem Çadırının Bahçesine Ekili Uyuşturucu Yakalandı

Ülger, “Deprem bölgesindekilere sürekli dua ettiğini dile getiren Ülger, "Buraya yardım etmek için geldim. Bu para az ama bu kadar var" dedi.

Türk Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya da Nazire Ülger'in bu duyarlılığı karşısında duygulandıklarını belirtti.

KIZILKAYA: BU GÜZEL DÜŞÜNCESİNDEN DOLAYI ALLAH RAZI OLSUN

Kızılkaya, "Bugün Nazire teyzemiz çektiği maaşının ekmek ya da un alınarak deprem bölgesine gönderilmesini istedi. Teyzemizi şubemize getirdik. Kendisine teşekkür ettik. Bu güzel düşüncesinden dolayı Allah razı olsun. Perşembe günü deprem bölgesine göndereceğimiz yardımlarla Nazire teyzemizin bağışını da Malatya'ya göndereceğiz” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi