Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, il ve bölge genelinde hizmetlerini sürdürüyor.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Deri ve Zührevi Hastalıkları, Acil Tıp, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Üroloji, Enfeksiyon Hastalıkları olmak üzere 5 eğitim kliniği bulunuyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Olan Küçük Zümra Projelerini Paylaştı İl Milli Eğitim Müdürü Olan Küçük Zümra Projelerini Paylaştı

Eğitim kliniklerine 4 eğitim kliniği daha eklendi.

Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından onaylanmasının ardından şehir hastanesinde Tıbbi Biyokimya, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Göz Hastalıkları ve Radyoloji Eğitim Klinikleri de hizmet vermeye başladı.

Böylece Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde eğitim kliniği sayısı 9’a yükseldi.

Hastane yönetimi tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Bu süreçteki destek ve emeklerinden dolayı Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Erol Keleş’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Erol Keleş, "Şehir hastanemizde eğitim kliniği sayımız dokuz'a ulaştı. Bu klinikler artık asistan doktorları bünyelerine dahil edebilecek. Bu sayede ilgili branşlarda hekim sayımızı da arttırmış olacağız. Eğitim kliniği sayısının artması, daha nitelikli sağlık hizmeti anlamına gelmektedir. Bu durum, vatandaşlarımıza ilimizde sunulan özellikli ameliyat ve tedavilerin imkanlarının arttırılması demektir." İfadelerini kullandı.

Prof. Dr. Keleş ayrıca, şehir hastanelerinin hükümetin öncelikli projeleri arasında yer aldığını vurgulayarak, "Son olarak Antalya Şehir Hastanesi'nin açılışı 2 Mart'ta Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapıldı ve şehir hastanelerimizin sayısı 24'e yükseldi. 2018 yılında hizmete açılan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanemiz, sağlık alanında bölgemize önemli katkılar sunuyor. Yoğun bakım üniteleri, konforlu hizmet alanları ve gelişmiş teknolojisiyle adeta şehrimizin gözbebeği konumundadır. Bu gelişmeler, Elazığ’ımızın ve bölgemizin sağlık alanında daha ileriye gitmesi adına atılan adımların somut örnekleridir” dedi.