2 Mart’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölgemizde havanın çok bulutlu; beklenen yağışların Malatya çevrelerinde aralıklı yağmur; Elazığ ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli yağmur, yüksek kesimlerinde (Sivrice, Maden, Alacakaya, Arıcak, Karakoçan, Sincik ve Çelikhan) karla karışık yağmur ve kar yağışı; Tunceli ve Bingöl çevrelerinde ise yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere aralıklı yoğun kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği beklenmektedir.” denildi.

2 Mart’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Bölgemizde havanın çok bulutlu; beklenen yağışların Malatya çevrelerinde aralıklı yağmur; Elazığ ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli yağmur, yüksek kesimlerinde (Sivrice, Maden, Alacakaya, Arıcak, Karakoçan, Sincik ve Çelikhan) karla karışık yağmur ve kar yağışı; Tunceli ve Bingöl çevrelerinde ise yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere aralıklı yoğun kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarların güney güneydoğulu yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (50-90 km/sa) eseceği tahmin edilmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Tunceli ve Bingöl çevrelerinde beklenen yağışların etkisini artırarak yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere yoğun kar yağışı (21 cm üzeri) şeklinde şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ve ulaşımda aksamalar ile tipi şeklinde yağış, yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski, kar erimesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Bölgemizde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KAR ERİMESİ: Bölgemizde beklenen yağışlardan dolayı meydana gelmesi beklenen kar erimesi ve ani su- sel baskınlarına karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:

ELAZIĞ MERKEZ:    11   /  Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur.

ELAZIĞ AĞIN:    9    /     Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur.

ELAZIĞ ALACAKAYA:     8    /      Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere kar yağışı.

ELAZIĞ ARICAK:     8    /      Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere kar yağışı.

ELAZIĞ BASKİL:     8   /              Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere kar yağışı.

ELAZIĞ KARAKOÇAN:    9  /     Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere kar yağışı.

ELAZIĞ KEBAN:     12    /      Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur.

ELAZIĞ KOVANCILAR:     10   /     Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur.

ELAZIĞ MADEN:     10    /     Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere kar yağışı.

ELAZIĞ PALU:     11   /       Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur.

ELAZIĞ SİVRİCE:     8   /             Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlere kar yağışı.

ÇEVRE İLLERDE HAVA DURUMU:

MALATYA:    10   /    Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur, yükseklere karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışı.

BİNGÖL:     7   /    Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur, yükseklere karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışı.

TUNCELİ:      8    /     Çok bulutlu, yer yer kuvvetli yağmur, yükseklere karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışı.

ADIYAMAN:     13  /    Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli sağanak yağmurlu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109