8 Mart Depreminde Hayatını Kaybedenleri Bir Kez Daha Rahmetle Anıyoruz

Bundan tam 12 yıl önce, yine depremin o soğuk yüzünü yaşamıştı Elazığ.. Sabaha karşı herkes yataklarından irkilmiş, soluksuz kendisini dışarı atmıştı. 2010 okçular depreminde 41 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Depremin yıldönümünde bir kez daha hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de başsağlığı ve sabır diliyoruz.

8 Mart Depreminde Hayatını Kaybedenleri Bir Kez Daha Rahmetle Anıyoruz

12 yıl önce, yataklardan irkilerek kalktı Elazığlılar…

Depremin soğuk yüzü bir kez daha hissedilmişti.

8 Mart 2010 tarihinde 04.32'de merkez üssü Kovancılar İlçesi’ne bağlı Okçular Köyü olan 6,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremden Kayalı, Aşağı ve Yukarı Kanatlı, Göçmeler, Aşağı ve Yukarı Demirci, Okçular köyleri hasar gördü.

Depremde can kaybını artıran nedenlerden biri de yapılardı.

Çünkü evlerin büyük bir bölümü kerpiç ve taş yığma evlerdi. Evler sarsıntıda hemen yıkıldı. Çatıları tahta ve ağır saclardan yapılan evlerin çoğu tek katlı olmasına rağmen can kaybı fazla oldu. Yıkıntıların altında kalanların tozdan boğulduğu sanılıyor. Yine kerpiçten yapılan ahırların çökmesiyle çok sayıda hayvan telef oldu.

110 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

Depremin ardından bölgede büyüklükleri 2.3-5.5 arasında değişen 110 artçı sarsıntı kaydedildi.

Depremde 41 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Depremin ardından 12 yıl geçti ama depremin yaraları sarılmaya çalışılırken, 2020’de yaşanan deprem yeni kayıplarla dehşetini, korkusunu bir kez daha hatırlattı.

Depremin yıldönümde bir daha bu acıların yaşanmamasını temenni ediyor, hayatlarını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyoruz.

Video:

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 11:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
elazığlı
elazığlı - 6 ay Önce

öldüren deprem yoktur öldüren yapılar vardır yapılar sağlam yapılmış olursa yer yarılıp içine düşmedikçe kimse ölmez ancak yapılarımız sağlam değil malesef

SIRADAKİ HABER

banner109