AK Parti Adaylarını Tanıttı

AK Parti düzenlediği aday tanıtım toplantısında il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı.

AK Parti Adaylarını Tanıttı

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısı Ahmet Aytar Spor Salonunda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Toplantıya Elazığ Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Ak Parti MKYK Üyesi, 26.Dönem Elazığ Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, İl, İlçe ve Belde Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Adayları ve çok sayıda partili katıldı.

YILDIRIM: “BİZLER DEĞERLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPAN BİR AK KADRO HAREKETİYİZ”

Tanıtım toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, sürekli sahada olduklarını belirterek, “AK belediyecilikle yeni bir başarı hikâyesi yazmak istiyoruz. Bugüne kadar 21 yıllık iktidarlığımızda tam 17 seçimde sizlerle beraber başarı ile çıktık. İnşallah nasip olursa 18. seçimimizde sizlerle ve burada olmayan dava arkadaşlarımızla beraber başarı hikayesi yazacağız. Bizler değerler üzerinden siyaset yapan bir AK Kadro hareketiyiz. Değerler üzerinden siyaset yapmanın çok kıymetli, onurlu, şerefli bir lideri var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

YILDIRIM: “SEVİYELİ VE HOŞGÖRÜLÜ BİR KAMPANYA SÜRDÜRELİM”

Başkan Yıldırım, dedikodulara, algıları, ötekileştirmelerden uzak kalınması uyarısında bulunarak, “Seni Abdülhamit’in yalnızlığına bırakmayacağız. Bu Abdülhamit’in yalnızlığı değildir. Yoldaşları dedikodulara başka şeylere başladılar. İlk önce onlar bu cadı kazanının içine düştüler. Biz biliyoruz ki Abdülhamit yanı başındakilerin ayakları üzerine, topukları üzerine geri dönmeleri üzerine iktidarlığı bırakmış oldu. Ama biz bugün Allah’ın izniyle onu Abdülhamit’in yalnızlığına bırakmayacağız. Ama bunu bir slogan olmaktan çıkarmalıyız. Ne yapmamız lazım? Bütün dedikodulara, bütün algı operasyonlarına, sağda solda konuşulan her şeyi kenarı bırakıyoruz. İnsanlarımızı ötekileştirmiyoruz. Oy versin veya vermesin her biri bizim için kıymetli. Bugüne kadar bize oy vermeyenlerinde gönlüne girmek istiyoruz. bunları yaparken de seviyeyi düşürmeden insanlara hakaret etmeden, özellerine girmeden, büyük bir olgunlukla şu ana kadar getirdiğimiz siyasi kampanyayı bundan sonrada devam ettireceğimizin sözünü veriyoruz. Bütün siyasi parti temsilcilerine sesleniyorum. Mümkün olduğu kadar çevre kirliliği, göz kirliliği oluşturmadan ilimizin alanlarına da müdahale etmeden seviyeli ve hoşgörülü bir kampanya sürdürelim.” diye kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: “ELAZIĞ’IMIZ, YENİDEN AK BELEDİYECİLİKLE YOLA DEVAM DİYECEKTİR”

Kürsüye çıkan Elazığ Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, “Kadim kültür ve medeniyetiyle Hak’tan ve doğrudan yana çizgisini hiçbir zaman bozmayan Elazığ’ımız, inşallah 31 Mart’ta bir kez daha AK Parti'mizin can damarlarından biri olduğunu gösterecektir. AK Davamızı bir kez daha zafere taşıyacaktır. Bunun için Milletvekillerimizle, il teşkilatımızla, ilçe teşkilatlarımızla, gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla memleketimize hizmet yolunda sahada olacağız. Elazığ’da güçlü bir zafere ulaşmak için 31 Mart’a kadar sıkmadık el ve çalmadık kapı bırakmayacağız, hep birlikte durmadan ve yorulmadan çalışacağız.

Ve inşallah Elazığ’ımız, yeniden AK belediyecilikle yola devam diyecektir.” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: “ŞEHRİMİZİN HER KÖŞESİNE HİZMETİ ULAŞTIRDIK”

Başkan Şerifoğulları, şehir için hayal olanları ete kemiğe büründüklerini ifade ederek, “Görev süremiz boyunca insanımızı merkeze alarak şehrimizin her köşesine hizmeti ulaştırdık. Bu şehrin çözülemeyen sorunlarına çözüm ürettik, bu şehir için hayal olanı ete kemiğe büründürerek hizmete sunduk. Çok çalıştık, çok gayret ettik ve hamdolsun Elazığ’ımızı çok güzel bir noktaya taşıdık. Seçim öncesi hemşehrilerimize vadettiğimiz projeleri yüzde 90’ın üzerinde hayata geçirdik. Yetinmedik memleketimizin her bir köşesinde ihtiyaçlara binaen de birbirinden kıymetli çalışmaları birer birer hizmete sunduk. Belediyecilik; aşk ister, belediyecilik sevda ister. Biz bu aşk ve sevdayla şehrimizin hem bugünü hem de yarınları için en büyük yatırım olan altyapı yenileme çalışmalarımızı her türlü olumsuzluğu göze alarak başlattık. İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi inşa çalışmalarımız büyük bir hızla ilerliyor” açıklamalarını kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: “ŞİMDİ VAKİT YENİDEN HİZMET VAKTİ”

Konuşmasında seçimlerden sonrasına değinen Başkan Şerifoğulları, ilk günkü aşkla ustalık dönemini başlatacaklarını kaydederek, “İnşallah önümüzdeki dönemde de el ele, gönül gönüle şehrimiz için geleceğimiz için birlikte yürümeye, birlikte yepyeni hizmetlerle şehrimizi taçlandırmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın desteği, hemşehrilerimizin dualarıyla yürüdüğümüz bu yolda bu aziz şehre verdiğimiz sözleri tutmanın huzuruyla bir kez daha bu şehre ve sizlere hizmetkar olmaya talibiz. Ve inşallah ilk günkü aşkla ve tecrübemizle ustalık dönemimizi başlatacağız. Binlerce yıl boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu kadim topraklarda; şimdi yine, yeniden çocuklarımızın ve gençlerimizin kalplerinde heyecan tohumlarını büyütmek, hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak, yatırımlarımızı artırmak, daha güçlü ve daha mutlu bir şehir için hep birlikte yeniden yola çıkıyoruz. Bugüne kadar nasıl şehrimizin her bir köşesini hizmetlerle buluşturduysak inşallah önümüzdeki 5 yılda da memleket sevdamızla daha güzel yarınlar inşa edeceğiz. Hep birlikte şehrimizi daha ileriye taşımak için ter dökeceğiz. Çünkü bizim derdimiz memleket. İnsanına, havasına, suyuna, taşına toprağına sevdalı olduğumuz memleket. Şimdi vakit yeniden hizmet vakti.” dedi.

NAZIRLI: “SİZ NASIL DAVA ADAMISINIZ?”

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, aday adaylığı sürecine değinerek, partilerinden ayrılarak, başka partiye gidenlere seslenerek, “Aday adaylığı süreci yaşadık. Bu aday adaylığı sürecinde o kadar kıymetli adaylarımız vardı ki. Her biri bizlere geldiler biz dava adamıyız dediler biz gönül adamıyız dediler biz milletin adamıyız dediler. Bizde çok titizlikle çok ince çalışmalarla milletimize, değerli büyüklerimize sorduk, dava adamlarımıza sorduk, teşkilatlarımıza sorduk ve bir karar verdik. Bu kararın sonucunda da adaylarımızı belirledik. Bugün sizlerin huzurunda adaylarımızı açıkladık. Ancak son bir haftadır şunu görüyorum. Ben dava adamıyım diyen, başvurusunu ak partiden yapan ama ben olmadığım zaman sen yoksun deyip başka partiye giden aday olan arkadaşlarımızı görüyorum. Ya siz nasıl dava adamısınız? Sizin teşkilat sevdanız nerede?” ifadelerini kullandı.

AÇIKKAPI: “ÖTEKİLEŞTİRMEDEN HİZMET VERİYORUZ”

Daha sonra konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, partilerini diğer partilerinden ayıran birçok özelliği olduğunu vurgulayarak, “AK Parti kurulduğu günden bu güne bizi diğerlerinden ayıran birçok özelliğimiz var. Bugün hayalini gerçekleştirdiğimiz olaylara kayıtsız kalanlar var. Biz kime meydan okuduğumuzu çok iyi biliyoruz. Biz liderimizle birlikte Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hem milletimize hem ümmete hizmet etmenin mücadelesindeyiz. Bizler 21 yıldır bu ülkede 81 vilayetimize 784 bin m2 ülke topraklarına ayrım yapmadan ötekileştirmeden hizmet veriyoruz.” diye kaydetti.

KELEŞ: “HALKIMIZIN HER DAİM YANINDA OLUYORUZ”

Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş de, AK Parti belediyeciliğin Türkiye’de bir çığır açtığını kaydederek, “hayata geçirdiğimiz projelerle belediyecilik anlamında AK Parti olarak yeni bir çığır açtık. AK Parti belediyeciliği halkımızın mutluluğunu ön planda tutan bir belediyeciliktir. Bizler vatandaşlarından güç alan bir partinin evlatlarıyız. Bizler birlik içerisinde yürünenin gururunu yaşıyoruz. Bizler seçimden seçime değil halkımızın her daim yanında oluyoruz.” dedi.

SERDAR: “SORUN ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti MKYK Üyesi, 26.Dönem Elazığ Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, şehrin partilerine hep destek verdiğini söyleyerek, “Türkiye’nin uçuruma sürüklendiği bu dönemde adeta uçurumun kenarından verdiğiniz destekle en iyisi olacağız. Biz ak parti olarak bu ülkede sorun çözmeye devam edeceğiz.” diye kaydetti.

İLERİ: “CUMHURBAŞKANI'MIZ TARAFINDAN TESLİM EDİLMEYE BAŞLANDI”

Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara değinerek, “Depremin hemen akabinde dakikalar içinde Cumhurbaşkanı'mızın talimatıyla kriz masaları kuruldu. Saatler içinde bakanlarımız bölgeye intikal etti. Vatandaşlarımızdan yardımlar yağmaya başladı. Şu geldiğimiz noktada çok şükür bütün enkazlar kaldırılmış durumda, yeniden inşa noktasında afet konutları vatandaşlarımıza Cumhurbaşkanı'mız tarafından teslim edilmeye başlandı. İnsanlar can derdindeyken, vatandaşlarımızı enkaz altından çıkarmaya çalışırken, bölgede hızlı bir şekilde barınma koşullarını hayata geçirmeye çalışırken muhalefet ne yaptı? Muhalefet bölgede göründü, fotoğraf verdi. Polemik, manipülasyon yaptı. Millet can derdindeyken bunların bazıları çıktılar siyaset yapmaya çalıştı. Seçimden bahsettiler. Cumhurbaşkanı'mız seçim sürecini planlandığı şekilde tıkır tıkır işletti ve gerçekten kader seçimini beraber yaşadık. 31 Mart seçimleri önemli. Her şehrimizde bizim Türkiye Yüzyılı şehirlerini hayata geçirmemiz gerekiyor. Bizler biliyoruz ki kalkınma yerelde başlar. Birlik ve beraberlik yerelde en yoğun şekilde hissedilir. Önümüzdeki süreçte inşallah bizler Türkiye Yüzyılı'na yakışır bir şekilde dirençli şehirleri, katılımcı, şeffaf yönetimleri hayata geçireceğiz. Çevre dostu şehirleri, kendine yetebilen şehir ekonomilerini, sosyal belediyecilik anlayışını, kültür üreten şehirleri hayata geçireceğiz. Ama her şeyden önemlisi hizmet ve eser siyasetimizin ısrarla takipçisi olacağız." dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Elazığ milletvekilleri Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'ın da konuşma yaptığı toplantıda, AK Parti'nin 31 Mart'ta gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkan adaylarının, Ağın'da Şeref Çakar, Alacakaya'da Başaran Yaşlı, Arıcak'ta Mehmet Yılmaz Yalçınkaya, Baskil'de İhsan Akmurat, Karakoçan'da Mustafa Aydın, Keban'da Fethiye Atlı, Kovancılar'da Mehmet Nuri Çolak, Maden'de Musa Orhan, Palu'da Vahdettin Demirtaş, Sivrice'de Fethi Atagün, beldelerden Mollakendi'de Mehmet Mustafa Ayaz, Yurtbaşı'nda Nihat Doğan, Yazıkonak'ta Aydın Ayaz, Erimli'de Cihan Yılmaz, Üçocak'ta Yılmaz Yegül, Beyhan'da Hüseyin Ateş, Bükardi'de Sıddık Bayrak, Sarıcan'da Mehmet Gürbüz ve Akçakiraz'da Taner Baytaşoğlu olduğu açıklandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137