Başkan Alan, Elazığ OSB’deki Firma Ziyaretlerine Devam Ediyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elazığ istihdamına ve üretimine katkı sunan firmalara ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Alan, Elazığ OSB’deki Firma Ziyaretlerine Devam Ediyor

Elazığ OSB’de faaliyet gösteren ve İlimiz ekonomisi ile ihracatına önemli katkılar sunan  firma ziyaretlerine Özel Fantezi İplik Fabrikasıyla başlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, firma yetkilisi Vefa Özel’den bilgiler aldı.

Elazığ’da Çin ile rekabet edebilecek bir fabrikanın bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Alan açıklamasında, “İlimizin daha çok kalkınması  için teşvik kapsamına alınması önemli ama yeterli değil.  Bu kanunun getirdiği imtiyaz ve fırsatları yatırımcılara anlatmamız ve Elazığ’ı cazip hale getirmeniz lazım. Fabrika sahibi Vefa beyle yapmış olduğumuz görüşmede 70 milyon euroluk bir yatırım yaptığını öğrendik. Ancak sektörün kalifiye eleman sıkıntısı çekiyor olması bizleri üzdü. Bizler, ilimize gelen yatırımcıların gerektiğinde eli olacağız, ayağı olacağız kolu olacağız, kulağı olacağız, Ankara'daki temsilcileri olacağız.  Bence Vefa Bey bir Elazığlı olarak Elazığ'a vefasını göstermiş ve vazifesini yerine getirmiş.  Ben de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Vefa Bey'e yatırımları için teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Başkan Alan’ın Elazığ OSB’de ziyaret ettiği ikinci işletme ise EM Erenler Mobilya oldu.

İşletmede özellikle kadınların çalıştığını görmekten mutlu olduğunu ifade eden Başkan Alan, ilimizde işsizlik sorunundan çok kalifiye elaman sorunu olduğunu dile getirdi.

Devletimiz ilimizi teşvikte 6. Bölge kapsamına aldığını ve bununla birlikte ilimizde ciddi bir yatırım atağı yaşandığına dikkat çeken Başkan Alan, ilimizi daha cazip hale getirmek amacıyla milletvekillerimiz ve ilimiz yöneticileriyle birlikte yeni yatırımcıları çekecek adımlar atılması konusunda Elazığ TSO da dahil herkese büyük görev düştüğünü ifade etti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ın fabrikalarını ziyaret etmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden EM Erenler Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı  Seyfullah Eren, Başkan Alan’a teşekkür etti.

 Fabrikada 150 kişiye istihdam sağlayarak Türkiye ekonomisine katkı sunduklarını ifade eden EM Erenler Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Eren,  Başkan Alan’a işletmelerini ziyareti ve sunduğu plaketten dolayı teşekkür etti.

İşletme sahiplerinin 15 dönüm arazi üstünde kurdukları ve 150 kişiye istihdam sağlayıp ilimiz ekonomisine katsı sunmalarından dolayı Oda adına mutlu olduklarını ifade eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve sektör temsilcisi Mehmet Saylan, fabrika sahiplerine teşekkür etti.

Başkan Alan’ın bir sonraki durağı Alüminyum ve Cam sektöründe faaliyet gösteren ESAK firması oldu.

Yönetim Kurulu Üyesi Esat Aktaş’tan bilgiler alan Başkan Alan, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin en güzel tesisini kurmuş ve Türkiye'de ilk üçe girme başarısını göstermiş bir işletmeyi kurduklarından dolayı bir hemşerileri olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Tesisi gezince çok mutlu oldum ve kendilerini daha sık ziyaret edip problemleri ve sıkıntılarını dinlememiz gerektiğini gördüm. Çünkü bu işletmeler, ilimizin kalkınması ve tanıtımına çok ciddi katkı sunuyor, yurt dışında ihracat yapıyorlar.  Ben, ilimize böyle bir tesis kazandırdıklarından dolayı kendilerini tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 Elazığ Ticaret ve Sanayi odası Başkanı İdris Alan’ı çalışmaları ve gayretlerinden dolayı takdir ettiklerini ifade eden ESAK Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş, “İdris Başkanımız,  gerçekten çok sevdiğim ve beğendiğim bir insan.  Kendisi şu anda Ticaret ve Sanayi Odasında çok güzel güzel işler yapıyor.   İşletmemizi ziyaretleriyle bizleri şereflendirdi ve mahcup etti.  Kendisine sonsuz teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Başkan Alan’ın OSB’de bulunan firma ziyaretlerinin bu günkü son durağı İSAŞ Un Fabrikası oldu.

İlimiz ekonomisine katkılarından dolayı İSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ebedin Ergün adına hazırlanan paketi Fabrika Yönetim Kurulu Üyesi olan oğlu Mehmet Ergün’e takdim eden Başkan Alan, şunları söyledi:

“Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde çok kıymetli üyemiz ve ağabeyimiz Hacı Ebedin Ergün Beyefendi’nin hayata geçirdiği tesislerini ziyaret ettik.  Kendisi farklı illerdeki işlerinden dolayı şehir dışında. Kıymetli oğlu Mehmet Ergün Bey bizlere ev sahipliği yapıyor.  Ergün ailesinin ilimiz istihdamına sunmuş oldukları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür işletmeler Elazığ'ın ayrı ayrı değerleri ve ayrı ayrı kıymetleri. Böyle kıymetli yatırımlarından dolayı tekrar teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

1998 senesinde babaları Ebedin Ergün’ün öncülüğünde un fabrikasıyla hizmete başladıklarını, Elazığ OSB’de  2000  yılında yem fabrikasıyla faaliyetlerine devam ettiklerini ifade eden İSAŞ Yönetim Kurulu  Üyesi Mehmet Ergün; bunlara ilaveten  kendi maliyetlerini aşağıya çekmek amacıyla 2023 yılında 5 MW güneş enerjisi tesisi kurulumu gerçekleştirdiklerini, bakliyat paketleme olmak üzere farklı sektörlerde de faaliyet planladıklarını, firmalarını ziyaret eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İdris Alan’a  teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137