Başkan Alan: “Sulama Projelerine %50 Hibe”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, kırsal kalkınma destekleri kapsamında, tarımsal sulama sistemlerini verilecek yüzde 50 hibeyle ilgili açıklamada bulundu.

 Başkan Alan: “Sulama Projelerine %50 Hibe”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, tarımsal sulama kapsamında verilecek olan yüzde 50 hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvurması gerektiğini söyledi.

Destekler kapsamında kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesinde belirlenen esas mal alım tutarının KDV hariç %50’sine hibe yoluyla destek verileceğini ifade eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan İdris Alan;  “İlimizde tarımsal üretim yapan üyelerimiz ve vatandaşlarımızın taleplerini ilgili bakanlıklara iletmemiz sonucu 2024 yılı “Tarla İçi Modern Sulama Sistemleri” kurulmasına yönelik, 3 milyon TL’ye kadar KDV hariç %50 hibe projesi kabul edilerek  hayata geçti. Üreticilerimizin hem modern tarım imkânlarından faydalanmak hem suyu en verimli şekilde kullanmak hem de maliyetlerin düşürülmesiyle fiyatlara olumlu yansıyacak olan bu desteklerden faydalanmak isteyen üreticilerimiz, Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvurarak bu imkândan faydalanacaklardır.” Dedi.

Tarımsal sulama başvuruları, yetkili ziraat mühendisi tarafından hazırlanacak sulama projesi ve gerekli evraklarla birlikte 22 Şubat 2024 tarihine kadar Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne şahsen yapılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2024, 17:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137