Başkan Gürtürk: Hazardağlı Kavşağı Çözüm Bekliyor

Elazığ’da trafiğin en yoğun olduğu güzergâhlardan biri olan Hazardağlı Kavşağı, trafik yoğunluğu nedeniyle sık sık tıkanarak ihtiyaca cevap veremez duruma geldi. Kentin birçok mahallesini birbirine bağlayan kavşakta yaşanan sorun acil çözüm bekliyor diyen FHGC Başkanı Serkan Gürtürk, “Battı - Çıktı KAVŞAK Projesi” önerisinde bulundu.

Başkan Gürtürk: Hazardağlı Kavşağı Çözüm Bekliyor

FHGC Başkanı Serkan Gürtürk Hazardağlı kavşağındaki trafik yoğunluğu ile ilgili açıklama yaptı.

Kavşaktaki yoğunluğu azaltmak ve bölgede yaşanan mağduriyeti gidermek amacıyla çalışma yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Gürtürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 “31 Mart yerel seçimlerinden sonra şehrin yöneticileri bu konu üzerinde ivedilikle yoğunlaşmalı. Araç yoğunluğu İlimizde bariz şekilde görülmektedir. Dolayısıyla başta ana arterlerimiz olmak üzere cadde ve sokaklarımızda çok yoğun bir trafik gözlenmektedir. Bu durum özellikle Hazardağlı kavşağında daha yoğun yaşanmaktadır. Şehrimizi dört bir yönden birbirine bağlayan bu kavşak günün her saatinde kilitleniyor. Uzun kuyruklar oluşuyor. Trafik ışıkları ihtiyacı karşılayamadığı için sürücüler uzun süre beklemek durumunda kalıyor. Bu durum hem zaman hem de yakıt israfına neden oluyor. Bu konuda inisiyatif alarak sürücülerimizin mağduriyetini gündeme getirmek istiyorum. İlgili kurumların ve yöneticilerin bu soruna el atacaklarına inanıyoruz. Bizim tavsiyemiz Malatya Caddesi üzerindeki başta Hazardağlı kavşağı olmak üzeri merkezi noktadaki tüm kavşaklara battı çıktı kavşaklar yapılması yönündedir. Böylesi bir proje Malatya Caddesi başta olmak üzere şehirdeki trafiği de rahatlatacaktır ”dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137