Başkan Sabahattin Kaya Aday Adaylığından Çekildi

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya belediye başkan aday adaylığından çekildiğini açıkladı.

Başkan Sabahattin Kaya Aday Adaylığından Çekildi

Cumartesi Günü AK Parti’den Belediye Başkan Adaylarının Tanıtımı Yapılacak İken, Öncesinde Açıklama Yapan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, adaylıktan çekildiğini ve liderinin yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Kulislerde isimler dolaşırken, AK Parti’den İlçe ve Belde belediye başkan adayları ile ilgili net bir açıklama yapılmamış ve tüm isimlerin cumartesi günü saat 13.00’de Ahmet Aytar Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan aday tanıtım toplantısında açıklanacağı belirtilmişti.

Aday Tanıtım toplantısına saatler kalan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya’dan bir açıklama geldi.

Bir veda mesajı içeren açıklamada Kaya, “Başarı hikayeleriyle dolu 10 yıllık hizmet serüvenimizin 31 Mart 2024 tarihinde sonuna gelmiş olacağız. Ak Parti Akçakiraz Belediye Başkan aday adayları ve Belde Başkanımız ile defalarca yaptığımız istişareler sonrasında şahsıma hiçbir şartta ve durumda destek vermeyeceklerini ve kendi aralarında konsensus sağladıklarını ifade etmişlerdir” dedi.

Veda ve sitem içeren açıklamanın devamında Kaya, “Beldemizin ve partimizin selameti açısından seçmenler arasında kutuplaşmaya ve kaosa sebebiyet vermemek amacıyla aday adaylığı sürecinden kendimi azlediyorum. Ak Partimizin görevi tevdi edeceği aday arkadaşımıza başarılar diliyor, Partimizin ve Liderimizin yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Belde sakinlerimize ve samimi tüm gönül dostlarımıza şükranlarımı sunuyor, helallik temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi..

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2024, 15:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137