Başkan Şerifoğulları “Harput, Bizim En Önemli Değerimiz”

Elazığ’ı karış karış gezerek, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeniden Belediye Başkanı seçildiği takdirde kadim şehir Harput için önemli projeler gerçekleştireceklerini ifade etti. Başkan Şerifoğulları; “Harput, bizim en önemli değerimiz. Çok güzel bir ortama dönüştürdüğümüz Harput’u, sizlere gururla sunuyoruz. Vatandaşlar, her bir birey Harput’un çok güzel olduğunu bizlere ifade ettikçe, bizler de onur ve gurur duyuyoruz. İnşallah ustalık dönemimizde yapacaklarımız, Harput’u ayağa kaldırarak bölgenin değil, Türkiye’nin değeri olmasını sağlayacak.” dedi.

Başkan Şerifoğulları “Harput, Bizim En Önemli Değerimiz”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti Elazığ İl Yönetim Kurulu, AK Parti Elazığ Kadın Kolları Yönetim Kurulu, AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ve AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyelerinin de eşlik ettiği Başkan Şerifoğulları, ilk olarak Yol-İş Sendikası 1Nolu Şube Başkanı Mehmet Kara ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

KARA; “BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI İLE GURUR DUYUYORUZ”

Sendikal faaliyetlerle ilgili fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette konuşan Yol-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Kara; “Bu yoğunluk içerisinde kendilerinin bizleri ziyaret etmesi, bizi onurlandırdı. Kendileri ile gurur duyuyoruz. Yaptıkları ile şehrimizi farklı bir havaya soktu. Kendilerinden Allah razı olsun. Bütün üyelerim adına bunu ifade ediyorum. Yeni dönemde de inanıyoruz ki memleketimiz fevkalade bir yere gelecek. Allah yolunu açık etsin.” dedi.

Başkan Şerifoğulları ise Sendika Başkanı Kara’ya, başarılar diledi.

ERTEN; “BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NIN DAHA FARKLI BİR OYLA SEÇİLECEĞİNE İNANIYORUM”

Daha sonra Yol-İş Sendikası 2 No’lu Şube’sini ziyaret eden Başkan Şahin Şerifoğulları, İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve beraberindeki heyet, Sendika Başkanı Vahdettin Erten ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek çalışmalarında başarı temennisinde bulundu. Elazığ’ın, Başkan Şerifoğulları’nın çalışmalarından memnun olduğunu dile getiren Sendika Başkanı Erten; “Arkadaşlarımıza sürekli soruyoruz. Diyorlar ki; deprem geçirdik, pandemi yaşadık ancak altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. Elazığ’da süper çalışmalar yapıldı. Herkes Belediye Başkanı'ndan, İl Başkanı'ndan memnundu. Kendilerine başarılar dilerim. Daha farklı bir oyla seçileceklerine inanıyorum. Başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun.” ifadesinde bulundu.

ESNAF VE VATANDAŞLAR, BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA DESTEĞE DEVAM EDECEK

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, sendika ziyaretlerinin ardından esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam etti. Mimar Faruk Caddesi'ndeki esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, tek tek talepleri dinledi. Sevgi ve ilgi ile karşılanan Başkan Şerifoğulları; “Bizleri, samimi muhabbetleri ile karşılayan esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlar da Başkan Şerifoğulları’na destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, KÖFTECİLER SOKAĞI’NDA

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan’ın da eşlik ettiği Başkan Şerifoğulları, İl Başkanı Yıldırım ve beraberindeki heyet, lezzetli tadıyla, pişirme tekniğiyle Elazığ’a has köftenin merkezi olan Köfteciler Sokağı’nda faaliyet gösteren esnaflarla ve vatandaşlarla buluştu. Tek tek esnafları dolaşan ve kolaylıklar dileyen Başkan Şerifoğulları, talep ve önerileri de dinledi. Esnaf ve vatandaşlar, Elazığ’a kazandırdığı yatırımlar için Başkan Şerifoğulları’na teşekkür ederek, destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR, RAHMETLE ANILDI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak depreminde yakınlarını kaybeden Serkan Arslan ve ailesini ziyaret etti. Ziyarette, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için dualar okundu, rahmetlerle anıldı. Başkan Şerifoğulları; “24 Ocak Depremi’nde yakınlarını kaybeden mesai arkadaşımız Serkan Arslan ve kıymetli ailesini ziyaret ettik. Mekânları cennet olsun.” ifadesinde bulundu.

ÇAĞLAYAN; “BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, SON 5 YILDA; ELAZIĞ’IMIZI ELAZIĞ YAPTI”

Başkan Şerifoğulları son olarak, Harput-Der Başkanı Kazım Atıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. TRT 1’de yayınlanan Sen Türkülerini Söyle yarışma programının şampiyonu Elazığlı Ömer Ahmet Turhan ve Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat’ın da yer aldığı ve dernek faaliyetleri ile Harput hakkında istişarelerin yapıldığı programda konuşan Harput-Der Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Çağlayan; “Sayın Başkanımız hem dinamik, hem de olaylara vakıf. Son 5 yılda; Elazığ’ımızı Elazığ yaptı. Belediye Başkanımız hem doğuya, hem de batıya aynı hizmeti yaptı. Sayın Başkanımızda liyakat, asalet ve ahde vefa var.” diye konuştu.

ATICI; “BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, KÜLTÜREL MİRASIMIZA SAHİP ÇIKTI”

Dernek Başkanı Atıcı da; “Başkanımıza, Harput ile ilgili yaptığı güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımız, önemli çalışmalarla Harput’a farklı bir anlam kazandırdı ve kültürel mirasımıza sahip çıktı. Başkanımız, yapılmayanları yaptı. Biz, kendilerine güveniyor ve inanıyoruz.” dedi.

 “HARPUT’U AYAĞA KALDIRARAK BÖLGENİN DEĞİL, TÜRKİYE’NİN DEĞERİ OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Misafirperverliklerinden dolayı Atıcı ve Dernek Üyelerine teşekkür eden Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları; “5 yıldır aziz şehrimizde Şehrül Emin olarak görev yapıyoruz. 2019 Yerel Seçimleri'nden önce ayakları yere sağlam basan ekibimizle, şehrimize değer katan 11 Ana Başlıkta 100 Projemizi hazırladık. O gün kıymetli hemşehrilerimiz bizlere inanıp güvendi ve bu makama layık gördü. Bizler de 5 yıl boyunca çalışmalarımızı başlattık. 24 Ocak 2020 tarihinde büyük bir deprem yaşadık. Şehrimizi yeniden ayağa kaldırabilmek için kolları sıvadık. Devletimizin bütün imkanları, bakanları ile şehrimizi adım adım gezerek çalışmalarımızı yürüttük. Birçok mahallemizin dönüşümüne katkı sunduk. Böylece asrın felaketi 6 Şubat depremini en az hasarla atlattık.

Harput, bizim en önemli değerimiz. Çok güzel bir ortama dönüştürdüğümüz Harput’u sizlere gururla sunuyoruz. Vatandaşlar, her bir birey Harput’un çok güzel olduğunu bizlere ifade ettikçe, bizler de onur ve gurur duyuyoruz. Proje ekibimiz yaklaşık bir buçuk aydır Harput ile ilgili yeni çalışmalar hazırlıyor. Bizler de bu projelerden heyecan duyuyoruz. Bizleri yeniden Şehrül Emin makamına layık görürseniz, bir çok kıymetli ve yeni yatırımları Harput’a kazandıracağız. 5 yıl içerisinde Harput için yaptıklarımız sadece küçük dokunuşlardı. İnşallah ustalık dönemimizde yapacaklarımız, Harput’u ayağa kaldırarak bölgenin değil, Türkiye’nin değeri olmasını sağlayacak. Elazığ’ımız adına da hazırlamış olduğumuz projelerle, şehrimizi de bölgenin lideri konumuna getireceğiz.

Şehrimizi karış karış gezerek insanlarımızın gönlüne dokunuyoruz ve vize istiyoruz. Bu vizeyi kıymetli hemşehrilerimiz bize verirse, aynı aşk ve heyecanla çalışacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Harput-Der Başkanı Kazım Atıcı, Harput’ta gerçekleştirdiği önemli çalışmalardan dolayı Başkan Şahin Şerifoğulları’na plaket takdim etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137