Bayram İkramiyesi 5 Bin Tl Olacak mı?

2 bin liralık emekli ikramiyeleri 5 bin lira mı olacak? Son günlerin en hararetli tartışması bu.. Ramazan Bayramı gelmeden Hükümetin Bayram ikramiyelerinde de artışa gideceği iddiası emeklileri heyecanlandırdı. İşte detaylar.

Bayram İkramiyesi 5 Bin Tl Olacak mı?

Emeklinin gözü kulağı bayram ikramiyeleri ile ilgili açıklanacak karara çevrildi.

Bayram ikramiyeleri ile olarak 2008 yılında ödenmeye başlanmıştı. Dini Bayramlarda verilen bin liralık ikramiye geçen yıllarda 2 bin liraya yükseltilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2024 yılını emeklilerin yılı ilan ediyoruz” demesinin üzerine emekliler verilecek zamları bekliyor.

Bu yıl emekliye yüzde 49,25 oranında zam yapılmış, en düşük emekli maaşı 10 bin liraya yükseltilmişti. Şimdi ise emeklinin bayram ikramiyesinin 5 bin lira olması gündemde…

Gündemde olan bayram ikramiyesinde artış olursa, yılda iki defa toplamda 4 bin lira bayram ikramiyesi alan emeklinin alacağı miktarda 10 bin lira olacak… 

Emekli bu yıl ilk bayram ikramiyesini nisandaki ramazan bayramı arefesinde alacak. Hükümetin emekli ikramiyelerini 5 bin liraya çıkaracak düzenlemeyi mart ayına kadar meclisten geçirmesi bekleniyor.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2024, 19:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137