“Bunalım Çağında İslam Düşüncesinin İmkânları” Konulu Konferans Düzenlenecek

İlimizin yetiştirmiş olduğu değerli ilim ve fikir insanı İbrahim Hali Üçer Cihannüma derneğinin davetlisi olarak Elazığa geliyor.

“Bunalım Çağında İslam Düşüncesinin İmkânları” Konulu Konferans Düzenlenecek

Doç.Dr.İbrahim Halil Üçer “Bunalım Çağında İslam Düşüncesinin İmkanları”Konulu Konferansta sevenleriyle buluşacak.

29 ocak pazartesi günü saat:19:00 da Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür Merkezinde gerçekleşecek konferansa tüm elazığlılar davet edildi

Doç. Dr.İbrahim Halil Üçer Kimdir:

 lisans eğitimini 2004 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Felsefesi Bilim Dalı'nda hazırladığı Ebû Hayyân et-Tevhîdî ve Felsefî Kişiliği başlıklı teziyle 2007 senesinde yüksek lisansını savundu. 2010-2011 eğitim yılında McGill Üniversitesi Institute of Islamic Studies’te misafir araştırmacı olarak bulundu. 2014 senesinde İbn Sînâ Felsefesinde Suret Anlayışı başlıklı teziyle İslam felsefesi doktoru oldu. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Üçer’in yayımlanan çalışmaları arasında İbn Sînâ Felsefesinde Suret, Cevher ve Varlık (2017), İslam Düşünce Atlası I-VI (ed. 2017, 2022), İnsan Nedir? İslam Düşüncesinde İnsan Tasavvurları (ed. 2019), Taşköprülüzade’de Bilgi, Bilim ve Varlık (ed. 2020), Taşköprülüzade’de Dil, Ahlak ve Siyaset (ed. 2020), Gerçekçiliğe Yeni Bir Çağrı –Salgın Günlerinde Felsefe (ed. 2021) gibi eserleri bulunmaktadır. Halihazırda İslam Düşünce Geleneğinde Bilimsel Açıklama Teorileri ve Doğa Felsefesi, İbn Sînâ epistemolojisi, düşünce tarihi yazıcılığı ve Arayışlar dönemi İslam düşüncesi gibi konular üzerinde çalışmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2024, 20:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137