Çakmakçı: Altın Almak İçin Bir Fırsat

Altın düşüşünü sürdürüyor. Altını olanlar ve yatırım yapmak isteyenlerin ise aklı karışık. Aklı karışanlar için Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı açıklamalarda bulundu.

Çakmakçı: Altın Almak İçin Bir Fırsat

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı altın alım ve satımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Altın, yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat sunuyor…

ÇAKMAKÇI: ALTIN ALMAK İÇİN BİR FIRSAT

Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, “Özellikle Maliye Bakanı’nın istifası ve Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınmasından sonra dolar fiyatında bir düşüş var. Tabi dolar fiyatındaki düşüş dolayısıyla altına yansıdı. 8 bin 600 lira seviyesini gören dolarda şu an 7 bin 400’lü seviyeler. Bu da uluslararası piyasalarda altının onuşunun dolarla çarpımından dolayı tabi altının fiyatını düşürdü. Vatandaşımız şöyle bilsin ki altın ons bazında düşmedi. Dolar bazında dolar düştüğü için düştü. Malum Amerika Başkanlık seçimi bitti. Kazanan başkan adayı ayın 20’sinde koltuğuna oturacak ve sonrasında da parasal genişleme diye Avrupa Birliği’nin ve Amerika’nın parasal genişleme ile ilgili virüsün yıprattığı ekonomilere bir nebze destek olma adına piyasaya para sürülecek. Tabi para sürülmesinin akabinde de özellikle değerli MTA’larda biz tekrar yükseliş bekliyoruz. Vatandaşlarımıza şu an ki altın fiyatlarını özellikle tam da alım fırsatı olarak değerlendirmelerini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

ABD başkanının koltuğuna oturmasının ardından doların yükselmesi ile altın fiyatlarını da yükselmesi tahmin ediliyor.

ÇAKMAKÇI: ALTIN FİYATLARINDA TEKRAR YÖNÜN YUKARI OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTİYORUZ

Başkan Çakmakçı, “Altın fiyatları her zaman uzun vade yatırım aracıdır. Yani kalkıp bugün aldım, yarın para kazanayım düşüncesinde hiç kimse olmasın. Biz özellikle 3 bin 600’leri gören Cumhuriyet altınında şu an 3 bin 30 seviyesinde. Tam alım yeri diye vatandaşa bir öneride bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de yıllık bazda veya 6 aylık bazda baktığımız zamanda da geçen yılın altın fiyatlarıyla kıyaslama yapsınlar, ondan önceki yılın altın fiyatlarıyla kıyaslama yapsınlar. Altının ne kadar karlı bir yatırım olduğunu zaten kendileri görürler. 440’ları zaten gördük alt limit olarak. Bugün 448 seviyesinde, 449 seviyesinde. Dün itibariyle 440’dı. Altın fiyatlarında tekrar yönün yukarı olduğunu belirtmek istiyoruz. Vatandaşın tercihidir. Tabi ki günü birlik düşmeler, çıkmalar… Öyle gün oluyor ki yaklaşık 20-25 kez fiyat değiştiğimiz günler oluyor. Günü birlik hiçbir şekilde düşünülmesin. Şöyle düşünelim; bir arsa alındığı zaman veyahut başka bir yatırım yapıldığı zaman hemen yarını mı düşünerek yapıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 4 ay Önce

Altının düşeceğini tahmin etmenin işten bile olmadığını herkesin bildiği bir vasatta altının tekrar yükseleceğini söylemek hakikaten talihsizlik olmuştur.Altın gram olarak 350 leri görecektir.

Sahipsiz elazığ
Sahipsiz elazığ - 4 ay Önce

İşi bak be... Çakılıyor altınnzararınız çok sırf talep artsınn zararınız olmasın diye insanları kandırmayın. Altın dahada çakılacak haberiniz olsun

Samet
Samet - 4 ay Önce

On Binlerce ton altın üretimi arttı.Altina giden yanar.Hatta elinde olan varsa derhal bozdursun, çakılacak İnşAllah.Demediler demeyin.Sakın palavralara kanmayın,spekülasyon yapıyorlar ,ama boşuna gayret.

mustafa paşalı
mustafa paşalı - 4 ay Önce

başkan nasılki sesin çığardın altın düştü, tebrik ederim

SIRADAKİ HABER

banner103