Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlar kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Kabine toplantısını Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı olarak takip etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamalarda Bulundu

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlar kurulu toplantısının ardından açıklamalarda buludu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete seslenişini Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı olarak takip etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Rabbim kahraman askerlerimizi cenneti ile cemali ile müşerref eylesin diyorum. Şehitlerimizin kanlarını her zaman olduğu gibi yerde bırakmadık. Sadece son 5 günde Suriye ve Irak'taki terör unsurlarına düzenlenen hava harekatlarımız neticesinde 114 hedef vuruldu, 78 terörist etkisiz hale getirildi.

Emniyet ve jandarma birimlerimizin operasyonlarında yıl başından bu yana terörle iltisaklı 465 kişi göz altına alınmıştır.

Cumartesi günü yaptığımız güvenlik toplantısında sahadaki güncel durumu değerlendirdik. Güvenlik birimlerimize yanında, yöresinde, arkasında kim olduğuna bakmadan tespit ettikleri tüm terör unsurlarını yok etme talimatı verdik.

Sınır ötesi operasyonlarla ülkemizi terör koridoruyla kuşatma senaryosunu yırtıp attık.

Türkiye'nin bir süredir kararlılıkla uyguladığı terörü kaynağında bertaraf etme stratejisi en çok bölgemizde bir teröristan kurma planları yapanları rahatsız etmiştir. Hazımsızlığın ifadesi; kimi zaman ülkemizin içindeki aparatlarını harekete geçirerek, kimi zaman ülkemizi işgalci olarak suçlayarak, kimi zaman uluslararası arenada bizi sıkıştırmaya çalışarak, yalan yanlış bilgiler yayarak, kimi zaman tetikçiliğini yaptırdıkları basın yayın organlarını kullanarak kimi zaman da doğrudan canımızı acıtmaya yönelik hain terör eylemlerini destekleyerek gerçekleştirmiştir.

Yapacağımız yeni harekatlarla geleceğimizi garanti altına alacağız.

Biz sınır ötesi operasyonlarımızda sadece güney sınırının güvenliğini garanti altına almadık, ülkemizi terör koridoru ile kuşatma altına alınmasına engel olduk.

Geçici sığınmacı statüsü ile ülkemizde bulunan 620 binden fazla Suriyeli güvenli bölgelere geri dönmüştür.

Aziz milletim,  karşımızdaki tablo gayet açıktır. Türkiye bölücü terör tehdidini ya kaynağında kurutacak ya da eskiden olduğu gibi terörle mücadeleyi sınırları içinde şehirlerinin sokağında mahallelerinde verecektir.

Bir teröristan kurma hayalleri kuruldukça rahat olamayız.

Türkiye başarılı sınır ötesi operasyonlarla toprakları üzerinde ameliyat yaptırmayacağını göstermiştir.

Suriye'de Tel Rıfat'ta Ayn El Arab'dan Münbiç'e kadar terör hatlarını darmadağın etmededen durmayacağız.

Önümüze kurulan tuzakların tamamı Türkiye'yi asıl gündeminde uzaklaştırmaya yöneliktir. Suni gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10 BİN LİRAYA ÇIKTI

Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü turmaya devam edeceğiz.

16 milyon emeklimizin tamamına bir defaya mahsus 5 bin liralık ödeme gerçekleştirdik.

Emekliye zam oranı yüzde 42,6'ya yükseldi. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıktı.

Ayrıntılar geliyor…

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2024, 19:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137