Elazığ’da Emekliler Düşük Zammı Protesto Etti

Bağımsız Emekliler Sendikası Elazığ Şubesi, 15 Temmuz Demokrasi meydanında emeklilere yapılan zammı protesto etti. Bağımsız Emekliler Sendikası Elazığ Şube Başkanı İhsan Küçük yaptığı konuşmada, “Emekliyi sadakaya muhtaç ettiniz. Bizler emekliler olarak çok değil, insanca yaşayacağımız bir maaş istiyoruz” dedi.

Elazığ’da Emekliler Düşük Zammı Protesto Etti

Bağımsız Emekliler Sendikası Elazığ Şubesi, emeklilere yapılan düşük zamları protesto etti.

15 Temmuz Demokrasi meydanında düzenlenen protesto eylemine Bağımsız Emekliler Sendikası Elazığ Şube Başkanı İhsan Küçük, Türkiye Emekliler Derneği Elazığ Şube Başkanı Vedat Gür, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın ve çok  STK temsilcisi ve emekliler katıldı.

Bağımsız Emekliler Sendikası Elazığ Şube Başkanı İhsan Küçük, meydandan yetkililere seslenerek “Bizler emekliler olarak çok değil, insanca yaşayacağımız bir maaş istiyoruz” dedi.

KÜÇÜK: EMEKLİYİ SADAKAYA MUHTAÇ ETTİNİZ

Bağımsız Emekliler Sendikası Elazığ Şube başkanı Küçük konuşmasında, “Ey siyasi partiler, sendikalar, dernekler. Sesimizi duyun… Emeklilerin artık dayanacak gücü kalmadı. Emeklileri oyalamayın, böyle yapmaya devam ederseniz emekliler kendilerine reva görülen bu dışlanmayı asla unutmayacak, bu defa gereken cevabı sandıkta verecektir.   Emekliyi sadakaya muhtaç ettiniz. Bizler emekliler olarak çok değil, insanca yaşayacağımız bir maaş istiyoruz. Devletimize bağlı, bayrağımıza saygılıyız. Hükümetimizin de sesimizi duymasını ve 16 milyon emeklinin derdine derman olmasını acilen bekliyoruz. Emeklilerin artık duyguları ve umutlarıyla oynanmasını istemiyoruz. Ve Elâzığ’da 15 Temmuz meydanında bir kez daha haykırıyoruz. Bizi duyun, bizi anlayın, bizi yok saymayın. Bizi duymayan siyasileri bizler de duymaz ve gereğini sandıkta yaparız” dedi.

KÜÇÜK: 10 BİN TL İLE YAŞAMAYA MAHKÛM EDENLER SİZE SORUYORUZ?

Başkan Küçük, “TÜİK’in açıklamış olduğu enflasyon rakamlarıyla emeklileri fakirlikte eşitlediler. Holdinglerin vergi borçlarını silmeye gelince para oluyor da emekliye gelince mi para olmuyor? Aynı anda 6 kurumdan maaş alan bürokratlara ve eski siyasilere para bulunuyor da emekliye mi bulunamıyor? Bu asla kabul edilemez! Ey emeklilere çerez miktarı zam yapıp 10 bin TL ile yaşamaya mahkûm edenler size soruyoruz? Emekliler, çalıştığı yıllar boyunca devletine vergisini ödemekten başka size ne yaptı?  Ocak ayında emekliye verdiğiniz 49,6 maaş zammının üstüne 8,077 TL kök maaşlara eklemediğiniz müddetçe emekliler daha da yoksullaşmaya devam edecektir.  Yapılan seyyanen zam memur emeklisine, diğer bütün emeklilere yapılmadığı sürece emekliler arasındaki maaş farlılıkların makası daha da açılacaktır. Bu durum sosyal adalet ilkesine anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır.  Haklarımızın bilincindeyiz ve haklarımızı almak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Emekliler, hakkı olanı almak için, asla taviz vermeden Türkiye genelinde mücadele etmeye devam edecektir. Emeklilerin bir araya gelmekten birlikte mücadele etmekten başka çaresi kalmamıştır” İfadelerini kullandı.

AKIN: EMEKLİLERİN HAK MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

Programa katılan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın da haklı mücadelelerinde emeklilerin yanında olduklarını ve her platformda emeklilerin haklarını savunacaklarını dile getirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137