Elazığ’da Vatandaşlar, Tam Kapanma Fikrini Değerlendirdi

Türkiye'de koronavirüs vaka ve ölüm sayıları ürkütücü şekilde yüksek seyrederken tam kapanma konusu yeniden gündeme geldi. peki vatandaş bu fikri nasıl karşılıyor, işte sokaktan gelen cevaplar.

Elazığ’da Vatandaşlar, Tam Kapanma Fikrini Değerlendirdi

Yeni tip korona virüsle mücadelede yoğun günler yaşanırken, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan güncel veriler her geçen gün daha da endişe veriyor.

Vaka ve ölüm sayıları korkutucu derece artarken, aşılamada ise istenilen seviyeye gelinmemesi gelecek günler hakkında akıllarda soru işareti bırakıyor.

Vaka, ölüm ve hasta sayılarının korkutucu derece yükselişte olduğu şu günlerde, son çare olarak görülen tam kapanma ise yeniden gündeme geldi.

Aile Hekimleri Federasyonu 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, içinde bulunduğumuz durumu 'vahim' olarak nitelendirerek en az 28 gün tam kapanma olmasını ya da aşılamaya çok hız verilmesi gerektiğini belirtti. Araba ve okullar gibi her ortamda aşı yapılması gerektiğini savunan Eryazğan, 20-25 günde toplumun tüm gruplarının aşılanması gerektiğini aktardı.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 18:24
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilim köyü muhtarı
Bilim köyü muhtarı - 3 hafta Önce

Ramazanin son 10 gunu ile bayrami birlestirip tam kapanma saglanmadikca (uyduruktan herseye izin kagidi vermeden) bu mikrop ölmez

SIRADAKİ HABER

banner103