Elazığ’da Yaşam Mücadelesi Veren Yaşlı Çift Destek Bekliyor

Biri yatağa bağlı ihtiyaçlarını gideremeyen Naciye Teyze diğeri sol tarafı kısmen felçli Alaattin Amca… Karşıyaka Mahallesi’nde ağır hasarlı evde yaşam mücadelesi veren, durumları içler acısı olan yaşlı çift hayırseverlerden destek bekliyor.

Elazığ’da Yaşam Mücadelesi Veren Yaşlı Çift Destek Bekliyor

Karşıyaka Mahallesi’nde ağır hasarlı evde yaşama tutunmaya çalışan Alaattin ve Naciye Yıldız çiftinin durumu içler acısı…

90’lık Alaattin amca ve hayat arkadaşı Naciye teyze 10 yıldır bakıma muhtaç bir halde yaşama tutunmaya çalışıyor.

Temel ihtiyaçlarını gideremeyen Yıldız çifti, ağır hasarlı evlerinde adeta ölüme terk edilmiş halde günlerin geçmesini bekliyorlar.

4 evlat sahibi Alaattin ve Naciye çifti için son 10 yıl zulüm gibi. Ne yemek pişirenleri var ne sobayı yakanları ne de ortalığı derleyip toplayan biri…

Boğazından sıcak yemek geçmeyen 90 yaşındaki Alaattin Yıldız, sol tarafının kısmi felç olmasına rağmen elinden geldiğince hayat arkadaşı Naciye teyzeye destek olmaya çalışıyor ancak hayata olan umudunu ise tamamen yitirdi.

Gözü yaşlı Alaattin amca ve hayat arkadaşı Naciye teyze il yöneticilerine, hayırseverlere ve iş insanlarına seslenerek yardım istediler.

Yaşlı çifte yardım etmek isteyen hayırseverler Karşıyaka Mahalle Muhtarı Ruhi Demirbaş ile iletişime geçebilir.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2024, 19:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137