Elazığlı Hemşehrimiz Yentür İstanbul’a Resmi Olarak Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan Resmi Gazete'de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne daha önce vekaleten atanan Elazığlı hemşehrimiz Dr. Murat Mücahit Yentür resmi olarak atandı.

Elazığlı Hemşehrimiz Yentür İstanbul’a Resmi Olarak Atandı

Geçici görevlendirme olarak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Elazığlı hemşehrimiz Dr. Murat Mücahit Yentür, bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesine göre resmi olarak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR KİMDİR?

 Murat Mücahit Yentür Elazığ'ın Maden ilçesinde 1975 yılında doğdu. İlköğrenimini Fatih Sultan Mehmet ilkokulunda, Lise öğrenimini ise Maden Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Bölümü Yüksek Lisans, Hasan Kalyoncu Üniversitesi - İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisansı mezunudur. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Doktora eğitimini tamamlamıştır. İngiltere Birmingham City ve Portekiz İnterier Beira Üniversitesinde “Öğretmenlerin Hizmeti İçi Eğitiminin Geliştirilmesi” projelerinde yer almıştır. Yavuz Selim İlköğretim Okulunda Öğretmen, Fatih Ahmet Rasim Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı, Pertevniyal Lisesi’nde Müdür Başyardımcısı olarak, Bahçelievler Anadolu Lisesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi / Fen Lisesi’nde Okul Müdürü olarak görev yapmıştır. 2014 Yılında Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevine atandı. Daha sonra İzmir Milli Eğitim Müdürlüğüne ve son olarak İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü misafir öğretim üyesi olarak dersler vermekte olup, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2024, 00:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137