FHGC Başkanı Semih Erdem, Birlik Başkanı Cemil Erdem’i İstifaya Davet Etti

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyet Başkanı Semih Erdem,”Kanal Fırat Televizyonu ve şehrimiz için her zaman önemli yayınlar yaparak, şehrin  sesi olan meslektaşımız Furkan Dilaver’i öncelikle tebrik ediyor, her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Birlik Başkanı Cemil Erdem'i ise İstifaya davet ediyorum” dedi.

FHGC Başkanı Semih Erdem, Birlik Başkanı Cemil Erdem’i İstifaya Davet Etti

Elazığlı esnaflara verilen kredilerin ertelenmesi talebini gündeme getirerek esnafların talebinin çözümü için Elazığ’daki tüm odaların toplanıp konuyla ilgili açıklama yapmaya davet eden Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Son Baskı” programının sunucusu Furkan Dilaver hakkında, Elazığ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem’in, Furkan Dilaver’in özür dilemesi ya da istifa etmesi gerektiği yönündeki açıklamalarının üzerine  Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyet Başkanı Semih Erdem açıklamalarda bulundu.

FHGC Başkanı Semih Erdem, Birlik Başkanı Cemil Erdem’i İstifaya Davet Etti.

FHGC BAŞKANI ERDEM’İN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Son Baskı” programının sunucusu Furkan Dilaver, Pazartesi günkü programında depremden sonra Elazığlı esnaflara verilen kredilerin ertelenmesi talebini gündeme getirerek esnafların talebinin çözümü için Elazığ’daki tüm odaların toplanıp konuyla ilgili açıklama yapmaya davet etti. Elazığ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem de bugün konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Bizler esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını her toplantıda, her platformda dile getirmek için çalışmalarımız devam etmiştir ve devam etmektedir. Ama sanki başkanlarımız çalışmıyorlar, bir araya gelmiyorlar, toplanmıyorlar gibi konuların işlenmesi oda başkanlarımıza haksızlık yapılmaktadır. Furkan kardeşimizin de ya özür dilemesi lazım, ya istifa etmesi lazım” dedi. Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’nin yönetimi olarak, üyemiz olup olmamasına bakmaksızın tüm meslektaşlarımızın bundan önce olduğu gibi bugünde, bundan sonra da yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Tüm kamuoyunun bildiği gibi yılların tecrübesi ve bilgi birikimiyle mesleğini sürdüren Furkan kardeşimiz, programında şehrin en büyük sorunu olan bir araya gelememekle ilgili yönlendirici ifadeler kullanmıştı. Bu durum zaten zaman zaman tüm medyadaki arkadaşlarımız tarafından dillendirilen bir durum. Furkan kardeşimizde bunu haklı olarak tekrar dillendirmiş, ancak üzerine alınan bazı oda başkanları bu ifade karşısında, kentin yararına olacak işler için değil de bu duruma karşısında açıklama yapmak için “BİR ARAYA” gelmişlerdir. Eminim ki tüm meslektaşlarım ve vatandaşlarımız “keşke oda başkanları, deprem, pandemi gibi bir çok olumsuzlukla mücadele eden esnaflarımız için bir araya gelip tek ses halinde açıklamada bulunsalardı” demiştir. Şehrin diğer dinamik odalarının dışında sadece Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, esnaf odaları başkanlarıyla bir araya gelmiş, Furkan kardeşimizin istifasını istemiştir. Biz de cemiyet olarak “Lütfen siz istifa edin, yerinizi birlik beraberlik içinde, şehir için, esnaf için, çalışmalar yapacak etkin isimlere bırakma zamanı gelmiştir” diyor selam ve saygılar sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 15:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf
Esnaf - 4 ay Önce

Ne furkan dilaver ne de cebrail top yanlış bir şey söylemedi. Cemil erdem yanlış yaptın istifa için değil kredilerin ertelenmesi konusunda oda baskanlarını bir araya getirmeliydin. Programda cebrail top ve Furkan Dilaver bunu istiyordu

Sayınn basınnn
Sayınn basınnn - 4 ay Önce

Basın cemiyeti, basın derneği, basınnnn Oda başkanlarının maaşlarını ortaya çıkarın. İstifaya en güzel cevap bu olacak.

Erkan Bekir
Erkan Bekir - 4 ay Önce

Bu olay bitişe vesile olacak inş. Furkan kardeşimiz esnafın duasını alıyor. Düşsünler artık yakamızdan.

Memleket düşmanları
Memleket düşmanları - 4 ay Önce

Furkan Dilaver in istifasını istemek memlekete ihanet tir gaflettir dalalettir . Furkan dilaveri yedirir ise elazığlılar bu elazığ düşmanlarına elazığ da başına gelecek her kötülük her geri kalmışlık ta müstahaktır.

Furkan dilaveri yedirmeyiz
Furkan dilaveri yedirmeyiz @Memleket düşmanları - 4 ay Önce

Furkan dilaver elazığın vicdanıdır, sesidir, şansıdır. Ulan elazığa ilk kez adam akıllı sağlam bir televizyoncu gelmiş büyük şans elazığ için 3-5 çakal atlamış ortaya tekelimize çomak soktu istifa etsin diye. Elazığda furkan dilaveri size yedirirse yazıklar olsun. Kendisini tanımam etmem ama yanlışa yanlış diyecen arkadaş. Sinirlendiriyorlar insanı yaw bu şehrin önündeki molozlar taşlar yaşlı bunaklar. Düşün şü şehrin yakasından artık yaw düşün.

Şakir
Şakir - 4 ay Önce

Erdemler biribirine girmiş ikisinden de bu memlekete hayır gelmez.

ESNAFA YAZIK…
ESNAFA YAZIK… - 4 ay Önce

Cemil erdem acilen bu memleketin esnafın yakasından düşmeli.oda başkanlarını ertesi gün çağırıp acil toplantı yapmamız lazım diyerek genç bir gazetecinin istifasını istemek nedir.geçmişi unutmadık unutmayız CEMİL ERDEM İSTİFA etmelidir.

Birbey
Birbey - 4 ay Önce

Semih bey her zaman yanındayız.elazığlı sizin dik duruşunuzunu haklılığınızı bilir ve takdir eder.iyili varsınız efendim.saygılarımla

Gakgom23
Gakgom23 - 4 ay Önce

Oda başkanları ve elazığ esnafı bilmeliki acilen cemil erdem istifa etmeli.memleketin işi gücü bitmiş ve her gece esnafın halkın yanında olan genç kardrşimizin istifası kalmış öylemi.cemil bey siz önce programı baştan izleyin yazık be..inş istifa


SIRADAKİ HABER

banner103