FHGC’den Gazeteciyi Engellemeye Çalışan Sağlık Görevlisine Kınama

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Gürtürk, Elazığ’da bir ambulans şoförünün gazeteci meslektaşımızın görevini yapmasını engelemeye çalışmasını kınayarak açıklama da bulundu.

FHGC’den Gazeteciyi Engellemeye Çalışan Sağlık Görevlisine Kınama

Gürtürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlimiz Çaydaçıra Mahallesinde bugün meydana gelen bir trafik kazasını haber yapmak için olay yerine giden İHA Muhabirine sağlıkçı bir ambulans şoförü müdahale etmiştir.

Sağlıkçı ambulans şoförü, yaralıyı hastaneye yetiştirmek yerine ambulansı durdurarak çekim yapan muhabire "Çekemezsin onu silmen lazım" diyerek muhabir arkadaşımızla tartışmış, görevini engellemeye çalışmıştır.

FHGC olarak sağlıkçı ambulans şoförünün bu tutumunu  kınıyoruz. Sağlık görevlisi her ne kadar kendi görevini yerine getiriyorsa, gazeteci meslektaşımız da kendi vazifesini yapmıştır. Ambulans şoförünün muhabiri engellemeye hakkı yoktur. Gazeteci kanuni haklar doğrultusunda kamu hizmeti yapmaktadır.

Yaşanan üzüntü verici hadiseye yönelik ilgili kurum yöneticileriyle gerekli görüşmeleri yapacağımızı belirterek, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137