Genel Başkan Erbakan: Elazığ’da İddialıyız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin ittifak kararını açıkladı. 5 neden sayan Erbakan, seçimlere ittifaksız gireceklerini duyurdu. Erbakan yaptığı açıklamada Elazığ’da favori olduklarını söyledi.

Genel Başkan Erbakan: Elazığ’da İddialıyız

Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde yerel seçim için kararını açıkladı.

Erbakan, burada yaptığı konuşmada seçimlere favori parti olarak girdiklerini ve Elazığ’da da iddialı olduğunu söyledi.

ERBAKAN: ELAZIĞ’DA İDDİALIYIZ

Erbakan Elazığ ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa'da, Elazığ'da, Yozgat'da, Düzce'de, Kocaeli'de iddialıyız. Birçok ilde seçimlere favori olarak giriyoruz. Yeniden Refah Partimizin üye sayısı 411 bin 300'e ulaşmış durumda. 5 ayın içerisinde 265 binden 411 bine yükseldi. 31 Mart seçimlerine 500 bin üye ile girerek yerel yönetimlerde Yeniden Refah iktidarını sağlayacağız. Ardından inşallah 2028'de milli görüş iktidarını gerçekleştireceğiz” dedi.

Erbakan Ankara, İstanbul ve İzmir adaylarını 10 Şubat'ta ilan edeceklerini söyledi.

Seçimlere kendi adaylarıyla girme kararları için 5 madde sayan Erbakan, "Müzakere sürecinde karşımıza 5 sebep çıktı. Bu seçimin 14 Mayıs'tan önemli bir farkı olduğunu gördük. Milletimiz bu seçimde ittifak yapmamızı istemiyor. 14 Mayıs'ta milletimiz fedakarlık yaparak ittifak istiyordu Bizim önceliğimiz milletimizin bizden beklentisidir. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde milletimizin bizden beklentisi dikkate alarak Cumhur İttifakı içinde yer almıştık ancak bu seçimde millet ittifakın içinde yer almamızı istemiyor" dedi.

Erbakan, ikinci sebep olarak teşkilatlarının da ittifakın içinde yer almalarını istememesini göstererek, "Bir önceki seçimde teşkilatların yüzde 60'ı istemiyordu, bu seçimde yüzde 95'i istemiyor" ifadelerini kullandı.

Bu seçime genel seçim gibi bir beka meselesi olarak bakmadıklarını söyleyen Erbakan, "Dördüncü husus da 14 Mayıs'taki karşı blok bu seçimlere ittifak olarak girmiyor. Karşı blokta böyle bir kenetlenme yoksa burada da ittifak yapılması ciddi bir husus olarak görülmüyor" dedi.

Erbakan, "Beşinci husus, AKP ile yapılan görüşmelerde AKP'nin bize adil tekliflerle gelmemiş olmasıdır. İyi niyetle bu görüşmeleri yaptık ancak adil ve dengeli bir taleple karşılaşmadık. Madem İstanbul ve Ankara'nın CHP zihniyetinden kurtarılmasını istiyoruz, o zaman muhataplarımızdan da bu yaklaşımı görmemiz lazımdı" diye konuştu.

AK Parti ile bu seçimlerde ittifak yapmamaya karar verdiklerini açıklayan Erbakan, "Ankara, İstanbul ve İzmir'de de kendi adaylarımızı çıkarmaya karar verdik. Bu üç şehirdeki adaylarımızı 10 Şubat'ta Ankara'da ilan edeceğiz" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137