Gönüllü Gençler, Hazar Gölü Çevresini Temizledi

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinin gönüllü gençleri ve gençlik liderleri, Sivrice ilçesi Hazar Gölü kıyısında temizlik yaptı.

Gönüllü Gençler, Hazar Gölü Çevresini Temizledi

Elazığ'da birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi bünyesine kayıtlı gönüllü gençleri ve gençlik liderleri ile birlikte farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda yine çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak isteyen genç gönüllüler, ‘daha temiz bir çevre için biz de varız’ diyerek doğadaki kirlilik sorununa çözüm üretmek, bireylere örnek olmak, toplumsal duyarlılık oluşturmak, doğaya ve çevreye katkı amacıyla Hazar Gölü kıyılarında temizlik yaptı.

ÖZCAN: ÇEVREMİZİ VE DOĞAMIZI DA KİRLETMEMELİYİZ

Çevrenin önemine değinen Gençlik Merkezi Sosyal Uyum Proje çalışanı Besra Özcan, "Çevreni temiz tut ki geleceğimiz kirlenmesin. Doğada bizim bir evimizdir. Evimizi nasıl kirletmiyorsak çevremizi ve doğamızı da kirletmemeliyiz" dedi.

BOZTAŞ: DOĞAYA ATMAMALARI İÇİN İNSANLARIMIZA TEMENNİDE BULUNUYORUZ

Hazar Gölü etrafındaki çöpleri topladıklarını aktaran Gençlik Lideri Ahmet Vahit Boztaş, “Hazar gölü çevresinde bayağı bir çöple karşılaştık. İnşallah bundan sonraki çöp atıklarını doğaya atmamaları için insanlarımıza temennide bulunuyoruz" diye konuştu.

ALTAY: LÜTFEN HEP BİRLİKTE BU KİRLİLİĞE BİR SON VERELİM

Gönüllü Genç Zeynep Altay da, "Katlanarak oluşan çevre kirliliği ülkemize ve dünyamıza zarar veriyor. Lütfen hep birlikte bu kirliliğe bir son verelim. Dikkat etmeye çalışalım” şeklinde konuştu.

EREN: GÖNÜLLÜ GENÇLERİ VE GENÇLİK LİDERLERİNİ YÜREKTEN KUTLUYORUM

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise, "Temiz bir çevre, güzel bir gelecek için duyarlı davranan Gençlik Merkezimizin gönüllü gençlerini ve gençlik liderlerini yürekten kutluyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsnü
Hüsnü - 6 ay Önce

helal olsun sizlere.göl kenarında gezici ekip kirletenlere ceza yazmalı

Fatih Sultan
Fatih Sultan - 6 ay Önce

Helal olsun size gençler. MaşAllah diyelim bu aslan parçalarına. İnsanlar biraz daha bilinçli olsa şu çöplükleri atmassa daha iyi olacak... Gençlere sevgiler saygılar sunuyorum.

Yusuf Ziya 23
Yusuf Ziya 23 - 6 ay Önce

Bravo kutlarım. Duyarlılığınız için.

Gara Çoçuğ
Gara Çoçuğ - 6 ay Önce

Allahanıza gurban sizin. Yiğitlerrrrr

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109