Hacıbekiroğlu’nun Gündeminde Şiddet ve Kayyum Atamaları Vardı

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu yaptığı basın açıklaması ile ülke gündemini derinden sarsan Emine Bulut cinayeti ile belediyelere kayyum atamalarını değerlendirdi.

Hacıbekiroğlu’nun Gündeminde Şiddet ve Kayyum Atamaları Vardı

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Emine Bulut cinayeti ile ilgili basın açıklaması yaptı.

HACIBEKİROĞLU: AHLAK VE MANEVİYET TEMELLİ KÜLTÜRÜMÜZÜ TESİS ETMEMİZ GEREKİYOR

Başkan Hacıbekiroğlu, “Emine Bulut kızının gözleri önünde eski eşi tarafından hunharca katledildi. Burada canımızı yakan bir başka durum ise olay mahalinde bulunanların müdahale etmek yerine sadece olayı kayıt altına alıyor olması oldu. Biz nerede bir mazlum varsa yardım etme terbiyesine sahip olan bir milletiz. Böyle bir olay üzerinden çok ciddi düşünmemiz gerektiğini göstermektedir. Üzerinde durmamız gereken bir başka konu ise toplumun adeta bir infal yaşıyor olmasıdır. Hergün cinayet ve vahşet haberleriyle sarsılır olduk. Bunun en büyük sebeplerinden biriside televizyonu dizilerinin verdiği mesajlardır. RTÜK internet yayınlarını denetim altına almaya çalışıyor. Fakat televizyonu dizilerine ise doğru düzgün bir müdahalede bulunmuyor. Bu diziler adeta saldırganlığı, mafyatik hayat tarzını, ahlaki dejenerasyonu teşrik ediyor. Aile kurumu kasten tahrip ediliyor, boşanma rakamları katlanarak artıyor. Kadın cinayetleri ne yazık ki sadece kadınla alakalı bir mesele zannediliyor. Halbuki en temel nedenlerden birisi;” aile mefrumumuzun çatışmasıdır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi çok açık bir şekilde ifade etmek istiyorum ki; batıl menşeeli çözümler aranmasıdır. Bugün yaşadığımız problemler batıya özenilerek çözülmez. Türkiye’de öldürülen kadın oranı milyonda 5 iken batıda bu rakam milyonda 2. Batı bugün kendi içinde bulunduğu sorunu dahil çözememektedir. Ne yazık ki ülkemizde bu soruna yanlış teşhisler konularak yaşanan cinayetlerin artmasına sebep olunuyor. Toplumda yaşanan bu halin düzelmesini istiyorsak kendi ahlak ve maneviyet temelli kültürümüzü tesis etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

HACIBEKİROĞLU: BU KONUNUN EKONOMİK DEĞİL AHLAKİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Başkan Hacıbekiroğlu, “Gündemde olan bir başka konu ise Mardin Belediyesi’nin kayyumu tarafından verdiği iddia edilen hediyelerdir. Ben bu konunun abartıldığı kanaatindeyim. Bir devlet memurunun yüksek değerli hediyeler alması kabul edilemez. Fakat yaşadığımız sıkıntılar sadece hediyeler gibi bir yaklaşım doğru değil. Bu konunun ekonomik değil ahlaki olduğunu düşünüyorum. Bizim için esas mesele şeffaf olmadan yapılan ve normal fiyatın üzerinde verilen ihalelerdir. İhaleler yapılıyor, bitiyor bizim haberimiz daha sonra oluyor. Bunun yanında hangi konuda ihale yapılıyor? O da ayrı bir mesele. Ekonomi bir çıkmazın içinde. İktidar bunu ya anlamıyor ya da anlamazdan geliyor. Türkiye borçlu, borcunu ödeyecek para bulamıyor. Dünyada faizler 1-2 seviyesinde oynanırken biz 17-18 faizle karşı karşıyayız. Bunun sebebi; yanlış yerlerde yatırım yapılmasıdır” şeklinde konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 18:59
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 10 ay Önce

Yav siz bırakın bu işleri gidip chp ve iple beraber oldunuz ordan hdp belediyeler aldı. Milletin ahı size yeter..

Erdinç
Erdinç @Mustafa - 10 ay Önce

Mustafa bey sen de bu işleri bırak. hangi milletin ahı? peki akpye oy vermeyen ve "terörist, ip, vs" ilan edilen milletin ahı ne olacak? Adam bir açıklama yapmış ne düşünüyorsunuz söyledikleri hakkında? yanlış mı konuşuyor?

SIRADAKİ HABER

banner7