Harputspor Ligden Çekildi

Elazığ 1. Amatör lig takımlarından Harputspor Kulübü, 26 Kasım 2023’te oynanan Sivricespor-Harputspor Müsabakası kararının aleyhlerine sonuçlanması neticesinde ligden çekildiğini duyurdu

Harputspor Ligden Çekildi

İlimiz 1. Amatör lig B grubu takımlarından Harput spor, ligden çekilme kararı aldı.

Kulüp başkanı Sebahattin Fırat imzasıyla yayınlanan bildiride, 26 Kasım 2023 tarihinde oynanan Sivrice spor-Harputspor müsabakasında ev sahibi takımın kaçak oyuncu oynatmasının maçın gözlemcisi tarafından da rapor edilmesine rağmen, kararın aleyhlerine tescil edilmesinden dolayı ligden çekilme kararı alındı.

Kulüp başkanı Sebahattin Fırat imzasıyla yayınlanan ligden çekilme kararı aynen şöyle:

26.11.2023 Pazar günü Sivricespor ile Harputspor arasında oynanan müsabakada maçın gözlemcisi il hakem kurulu başkanı Başkanı Sayın Murat Yavuz’un raporu doğrultusunda Sivricespor’dan 6 numaralı oyuncunun kaçak oynadığını belirtmesine rağmen, Sivricespor oyuncuları tarafından sporcularımıza ve kalecimiz Samet Aslaner’e yönelik çirkin saldırılardan dolayı, kalecimiz kırmızı kart görüp ihraç edilmiştir. Sivricespor’dan 15 numaralı oyuncu Tahsin Yetik, 17 numaralı oyuncu Serkan Körpe’nin de kaçak oynadığı, maçın müsabaka isim listesinde isimleri ve lisansları olmadığı çekilen resim ve videolarda da mevcuttur.

Amatör futbol disiplin kuruluna verdiğimiz dilekçe ve yatırılan harçlar sonucunda, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri, Konfederasyon Başkanlığı, TFF İl temsilciliği, İl hakem kurulu Başkanlığı ve saha komiseri derneği ile yapılan görüşmelerin akabinde, kararın bu kadar olumsuzluklara rağmen Sivricespor Kulübü lehine sonuçlanması Harputspor Kulübümüz tarafından esefle karşılanmış bizleri derinden üzmüştür.

Tekrar belirtmek isterim ki;

bu kadar olumsuz, şaibeli, yanlı, taraflı, adaletsiz, saygısız bir ortamda lige devam etmemizin mümkün olmayacağını, bu nedenle Harputspor Kulübü olarak ligden çekildiğimizi tüm Elazığ kamuoyuna bildirir, saygılarımı sunarım. 

                                                                                

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137