İlk Koronavirüs Aşısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı gündemi ile toplanan Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs aşısını oldu.

İlk Koronavirüs Aşısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Oldu!

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 18.00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında aşı takvimini görüşmek üzere toplandı.

Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

İLK AŞIYI BAKAN KOCA OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de ilk koronavirüs aşısını oldu.

VİDEO

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları ise şu şekilde;

"AŞI İÇİN ACİL KULLANIM ONAYI VERMİŞTİR"

Bu akşam daha önce de söylediğim gibi ben ve Bilim Kurulu üyeleri aşı olacak. Yarından itibaren sağlık çalışanları aşılanmaya başlayacak. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumumuz 14 gün sürecek güvenlik süreçlerine başlamıştı. Bugün itibarıyla testler tamamlandı. Ülkemize gelen her aşı için bu güvenlik testleri rutin olarak yapılmaktadır. Aşının yeterince güvenli olduğu anlaşılmış ve acil kullanım onayı için süreç başlamıştı. Akşam saatlerinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz aşı için acil kullanım onayı vermiştir.

"İLK AŞIYI OLACAĞIZ"

Öncü olarak ilk aşıyı kendimin yaptıracağını sizlere daha önce de ilan etmiştim. Birazdan huzurlarınızda Bilim Kurulu üyelerimizden hastalığı geçirmemiş ya da gönüllü olarak aşılanmamış olanlar ile birlikte ilk aşıyı olacağız.

AŞILAMA SEYRİ WEB SİTESİNDEN CANLI TAKİP EDİLECEK

Yarından itibaren tüm Türkiye'de sağlık çalışanlarımızın aşılarına başlanacaktır. Vatandaşlarımız aşılama seyrini web sitesinden canlı olarak takip edebileceklerdir.

Aşıların üzerinde bulunan kare kod sistemiyle adına tahsis edilen kişiden başkaya aşılamak mümkün değildir. Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar, randevu alarak aşılamaya gidecektir.

"VATANDAŞLARIMIZI MOTİVE EDECEK"

Aşı çalışmalarında vatandaşlarımızı motive edecek devlet büyüklerimizin aşılanması için Bilim Kurulumuz yararlı buldu.

Bugün bizi 1 yıl boyunca yıpratan, her hanemize temas eden küresel bir salgının yıkıcı etkisine karşı başlattığımız bir gündür.

Bu önemli günün hepimizin sağlığı ve toplumuzun huzuru için aşılama programına destek olmanızı rica ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Şimdi Bilim Kurulu üyelerimizle birlikte Ankara Şehir Hastanemize hemen geçerek aşı programımızı başlatacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 22:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Valla
Valla - 1 hafta Önce

Söle valla yaptırdın fahri baba

Vatandaş soruyor
Vatandaş soruyor - 1 hafta Önce

Şova bak yalana bak.. 2 3 ay önce gelen 25 bin doz aşı nerede?? Bi doktor twit atıyor ikinci dozu yaptırdım diye sağlıkçılar vatandaşlar hâlâ bekliyor..

SIRADAKİ HABER

banner7