İzmir’den Elazığ’a Sağlık Yolculuğu

Ümit Can Aykol ameliyat için İzmir’den Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine geldi ve şifayı burada buldu.

İzmir’den Elazığ’a Sağlık Yolculuğu

Elazığ’a ve bölge illere sağlık hizmeti sunan Fethi Sekin Şehir Hastanesi aynı zamanda uzak illerden gelen hastalara da hizmet sunuyor.

Hastanenin Gastroenteroloji Cerrahisi kliniğimizin başarılı çalışmalarını öğrenen Ümit Can Aykol ameliyat olmak için İzmir’den elazığ’a geldi.

Doğuştan ayak kısalığı bulunan ve aşırı kilosundan dolayı ciddi sıkıntılar yaşayan Aykol, Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi kliniğine müracaat ederek ameliyat edildi.

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Sadık Keşmer “Ümit Bey, bariatrik cerrahi dediğimiz obezite cerrahisi için İzmir’den bize başvurdu. Kendisi hastanemizin imkânlarını araştırmış, özellikle gastroenteroloji cerrahisi kliniğimizin olduğunu ve çalışmalarımızın başarısını öğrenmiş. Ümit Bey’in ayağında kısalık var. Kilo alınca ayağındaki protezleri dar gelmeye başlamış ve buna bağlı problemler yaşamış. Ek sağlık problemleri de olan hastamız bize güvendi, biz de başarılı bir operasyonla cerrahisini gerçekleştirdik, tüp mide ameliyatı yaptık kendisine. İnşallah bundan sonraki süreçte daha sağlıklı bir hayat kendisini bekliyor. Sağlık probleminin gerileyeceğini düşünüyoruz. Ümit Bey’i taburcu ettik ve memleketi İzmir’e sağlıkla uğurladık” dedi.

Obezite cerrahisinin herkese uygulanmadığını bazı kriterleri olduğunu ifade eden Op. Dr. Keşmer, “Bariatrik cerrahi denildiğinde akla obezite cerrahisi gelir. Cerrahide, tokluk hissinin artırılması, az besin alınması ve besin emiliminin azaltılması amacıyla mide ve ince bağırsak gibi sindirim sistemi organlarında bazı değişiklikler yapılır. Bariatrik cerrahi; fazla kilo problemi olan, 18 yaş üstü ve 65 yaş altı, cerrahi uygulamaya engel bir sağlık sorunu olmayan ve kriterleri taşıyan kişilere uygulanabilir” dedi

Başarılı bir ameliyat geçiren Ümit Can Aykol ise “İzmir'den geldim buraya. Sadık Bey'i duyduk Cerrahi Gastroenteroloji uzmanı olduğunu öğrendik. Benim doğuştan ayakta bir kısalığım mevcut. Aynı zamanda da kilo sorunlarım mevcuttu. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesini seçtik, kendimizi onlara emanet ettik. Gayet de memnunuz, bu tür sıkıntılar yaşayan herkesin mutlaka bir uğrayıp muayene olmasını bekleriz” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137