Jandarma, Depremzedeler İçin Nakliye Hizmetini Sürdürüyor

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı, 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri hasar görenlerin eşyalarının taşınmasına yönelik hizmetini sürdürüyor.

Jandarma, Depremzedeler İçin Nakliye Hizmetini Sürdürüyor

24 Ocak'ta meydana gelen 6,8'lik depremin ardından depremzede vatandaşlarımızın yanından biran olsun ayrılmayan Jandarma ekipleri yaraları sarmaya devam ediyor.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca fırsatçılığı engellemek amacıyla tüm araçlarını seferber ederek depremzede vatandaşlarımızın ev eşyalarını taşıyor.

Depremde evleri zarar gören vatandaşlarımıza Jandarmamız tarafından araç görevlendirilerek ev eşyaları taşınmaya devam ediliyor.

Şimdiye kadar Toplam 706 depremzede vatandaşımızın eşyaları Jandarma araçları ile taşınarak hem fırsatçılığın önüne geçilmiş hem de ortalama 1.059.000,00 TL’nin depremzede vatandaşlarımızın cebinde kalması sağlanmıştır.

Depremzede vatandaşlarımızın araç taleplerinin İl Jandarma Komutanlığınca karşılanmaya devam edileceğini bildirdi.

BORAN: KISA ZAMANDA ÇOK ŞEY YAPTILAR

Depremzede İbrahim Boran, Aksaray Mahallesi'ndeki evinin depremde hasar görmesi nedeniyle, jandarmanın yardımıyla Kırklar Mahallesi'nde kendisine tahsis edilen konteynere taşındığını belirtti.

Devletin tüm kurumlarının, depremin ilk gününden itibaren kendileri için seferber olduğunu vurgulayan Boran, "Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız hepsi birlikte çalıştı. Kısa zamanda çok şey yaptılar. Allah onlardan razı olsun. Bu gerçekten kolay bir şey değil, ancak yaşayan bilir. Evimi geride bıraktım, konteynere yerleştim. Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın. Allah devletimden razı olsun, devletim üzerine düşeni yaptı. Çocuklarımla başımızı koyacağımız bir yerimiz var. Jandarmamızdan Allah razı olsun, canıgönülden onlar da bizler için çalışıyor, bir telefon açmamızla hemen çıkıp geliyorlar" dedi.

BORAN: JANDARMAYA MİNNETTARIZ

Aydın Boran ise devletin yardımlarıyla, yaşadıkları büyük felaketin etkisini yavaş yavaş atlatmaya başladıklarını dile getirdi.

Depremzedeleri yalnız bırakmayan jandarmaya özellikle minnettar olduklarını anlatan Boran, "Jandarma elinden ne geliyorsa yaptı. Ne istediysek 'yok' demediler. Oğlumun evi ağır hasarlı olduğu için çıkmak zorunda kaldık. Jandarmaya bildirdik, Allah razı olsun, gelip eşyamızı taşıdılar." dedi.

ULAŞ: BU KADAR KISA SÜREDE BUNDAN FAZLASI OLAMAZ

Konteynere yerleşen Hüseyin Ulaş da deprem nedeniyle Elazığ halkı olarak maddi ve manevi zor bir süreç geçirdiklerini kaydetti.

Bu süreçte devletin yardım eliyle ayakta durmayı başardıklarını vurgulayan Ulaş, "Allah devletimizden razı olsun, yerimizden memnunuz. Bugünün şartlarında olabilecek en iyisi budur. Bu kadar kısa sürede bundan fazlası olamaz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103