Kısıtlama İle Elazığ’da Sokaklar ve Caddeler Sessizliğe Büründü!

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Elazığ'ın en yoğun cadde ve sokakları dahil olmak üzere her yer sessizliğe büründü. Sessizliğe bürünen kent drone ile havadan görüntülendi.

Kısıtlama İle Elazığ’da Sokaklar ve Caddeler Sessizliğe Büründü!

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında dün akşam saat 21.00’de başlayan ve 56 saat sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Günün ilk saatlerinden itibaren kalabalığın olduğu Gazi, Vali Fahri Bey ve Zübeyde Hanım Caddeleri, Çaydaçıra Kavşağı ve kent genelindeki tüm sokaklar boş kaldı. Zorunlu olarak çıkması gerekenlerin nadir de olsa göründüğü kentte, belediyenin bazı ekipleri de refüjlerde bakım çalışması yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerde kentin birçok noktasında ise kontrol noktaları kurarak kontroller yapmaya başladı. Kontrollerde şuana kadar olumsuz bir durum yaşanmadığı kısıtlamadan muaf olanların çıktığı öğrenildi.

Hafta sonu dışarı çıkma yasağı olduğunu belirten ve kendisinin işi nedeniyle çıktığını aktaran benzinlik görevlisi Cemil Yıltekin, "Biz vatandaşa hizmet için dışarıdayız. Her zaman vatandaşın hizmetindeyiz. Lütfen yasağa uyalım. Ülkemizde sağlık çok önemli. Sağlımızın yerinde olması için tüm çabamızı göstermeliyiz. Sağlık çalışanlarına yardımcı olmalıyız. Sağlımız ve kul hakkına girmemek için evde kalmalıyız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 11:21
banner89
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 2 ay Önce

Bu tedbirlerle birlikte özellikle Noterlere hes koduyla girilmeli lütfen gidin Görün Covit üretim istasyonu olabilirler mekan çok dar sayı çok

merto23
merto23 - 2 ay Önce

yovmiyeci bir çalışanım ben 400 lira doğalgaz 1400 lira kira 140 elektrik 4 tanede çocuğum var ve bana bu ay kalan para 50 lira yazıklar olsun bu devlete yazıklar olsun bu millete ki insanların değerini hiçe sayiyorlar. Keşke bu ülkede doğmasaydım bu şehirde doğmasaydım insan kaderidir işte önüne gecilemiyor.

?
? - 2 ay Önce

Ben sessizlik görmüyorum Ulukent Doğukent mahallesi inşaatçılar virüs felan bilmiyor calisiyor

Cano
Cano - 2 ay Önce

Yalan inanmayın bugün sokaklarda polis yoktu cimanto kavşağı terminal yolu yazikonak yolu araba doluydu bu polisimiz yoktu birtane çeviren olmadı benim iznim olduğu halde korkarak çıktım ama ortalık araba doluydu hani yasak nerde

Cano
Cano - 2 ay Önce

Gitmişler gazı caddesini tutmuşlar ya bir tane polis yoktu sokaklarda bizim elazigin polisi nerde

Cano
Cano - 2 ay Önce

Gelin tokileri görün yazık degilmi bu millete yazık degilmi bu calisanlara

SIRADAKİ HABER

banner7