Milletvekili Ataş: Köprü Konusunu Cumhurbaşkanımızla Görüşeceğim

Elazığ – Tunceli arasında köprü talebi yıllardır gündeme geliyor ve özellikle yaz aylarında feribot önlerinde kilometrelerce kuyruk oluşuyor. Elazığ Tunceli arasında yaşanan bu durumla ilgili Kanal Fırat Televizyonu’nda oldukça önemli açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “Bu köprünün yapılması için ne gerekiyorsa yapacağım” dedi.

Milletvekili Ataş: Köprü Konusunu Cumhurbaşkanımızla Görüşeceğim

AK Parti İstanbul Milletvekili ve önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Kanal Fırat Televizyonu’nun konuğu oldu.

Gerçekleştirilen programda program sunucusu Furkan Dilaver, Elazığ Tunceli arasındaki ulaşım sorununu gündeme getirerek feritbot önlerinde kilometrelerce kuyruk oluştuğunu ve vatandaşların uzun yıllardır Elazığ Pertek arasında bir köprü beklentisi olduğunu iletti.

ATAŞ: KÖPRÜ KONUSUNU CUMHURBAŞKANIMIZLA GÖRÜŞECEĞİM

“Ankara’ya dönünce bu konuyu hem Cumhurbaşkanımız ve hem de Ulaştırma Bakanımızla görüşmek istiyorum” diyen Milletvekili Mustafa Ataş, “Gidince bunu gerek Ulaştırma Bakan’ımıza gerekse Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuyu inşallah görüşmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız; başbakan iken Tunceli’ye geldiğinde 2009 yılıydı yanılmıyorsam bir köprü sözü vermiş idi 2009 yılında. Bugün tabi yapılan hizmetler ulaşım noktasında yapılan yollara baktığımız zaman ben inanıyorum ki bu bölgede yani Tunceli’yi Elazığ’a bağlayan ulaşımda mutlaka bir köprüye ihtiyaç var. Feribotlar özellikle bu mevsimlerde o ihtiyacı karşılamıyor. Pertek’te 2-3 tane feribot olmasına rağmen Tunceli’nin neredeyse bütün ulaşım yükünü Pertek feribotu sağlıyor. Ya orayı tercih edeceksiniz veyahut Kovancılar’dan dolaşmak zorunda kalacaksınız. Oradan da kilometre olarak ciddi bir mesafe var. Hakikatten Tunceli’de Elazığ’la ulaşımı sağlayacak bir köprüye ihtiyaç var. Bunu gidip Sayın Cumhurbaşkanımıza söyleyeceğiz. Evet Türkiye’de ekonomik olarak bir daralma var özellikle salgından bu yana olan süreç içerisinde. Ama her ne pahasına olursa olsun belki kısa vadede zor ama orta vadede mutlaka bu köprünün çözülmesi gerekiyor. Burası gerek Karadeniz’e bağlanan yol kuşağında, gerekse İç Anadolu’ya yani Erzincan güzergahına bağlanan yol güzergahında. Çemişgezek-Kemaliye üzerinden. Zaten Kemaliye-Arapgir-Malatya ulaşımı noktasında bir çalışma yapılıyor. Buradan Kemaliye’ye bağlanacak yolla da bir alternatif oluşturma ihtiyacı var. Dolayısıyla köprüyü Ankara’ya gittiğimde Ulaştırma Bakan’ımızla görüşmek istiyorum. Daha sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızla” ifadelerini kullandı.

ATAŞ: ŞU SÜREÇTE YAPILACAK ÇALIŞMA, YAPIM MALİYETİNİ DE DÜŞÜRECEKTİR

Keban Baraj Gölü’nün su seviyesinin oldukça düşük seviyede olduğu belirten ve bu mevsimde yapılacak bir etüt çalışmasının köprünün yerinin tespiti için büyük bir imkan sağlayacağını söyleyen Milletvekili Mustafa Ataş, “Bugünlerde bu projeyle ilgili bir çalışma yapılırsa ki yapılması gerektiğini düşünüyorum. Buradan özellikle Ulaştırma Bakanlığı’nın buradaki temsilcilerinin bunu dikkate almasını hasetten tavsiye ediyorum şu açıdan; Keban Barajı seviyesi bugüne kadar ki en düşük seviye demeyeceğim cama en düşük seviyeye yakın bir seviyede. Yani kuraklıktan kaynaklanan barajı besleyen su kaynaklarının azalmasından kaynaklanan ve uzun zamandan beridir de bölgenin yağış almayışından kaynaklanan kışın da yeteri kadar bu bölgeye kar yağmayışından su kaynaklarını besleyen unsurlar ortadan kalkmış vaziyette. Ciddi bir kaynak azalması ve susuzluk sıkıntısı var. Barajın seviyesi düşük olduğu için Ulaştırma Bakanlığı bünyesindeki buradaki temsilcilerimiz veya Ankara’daki temsilcilerimiz şu mevsimde gelip burada bir etüt yaparlarsa köprünün yerinin tespiti noktasında onlara çok ciddi bir imkan sağlayacaktır. Çünkü su seviyesi düşük. Köprünün yapım maliyetini de düşürecek bir tablo var şu anda. Ortada çıkmış adacıklar var. Bu adacıklara ayakların konulmasıyla o adacıklar olmazsa bir asma köprünün geçişi arasında maliyet noktasında ciddi fark var. Yani yüzde yüz bir maliyet düşüklüğü var. Ben mühendis değilim ama bu bölgenin insanı olarak yaptığım gözlemlerde bunu müşaade ediyorum. Yani asma köprüye gerek kalmadan suyun içerisine koyulacak köprü ayaklarıyla o geçişin daha rahat kolaylıkla yapılabileceği, inşaat maliyetlerinin düşürülebileceği yönünde izlenimim var" şeklinde konuştu.

ATAŞ: BU KÖPRÜNÜN YAPILMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM

Köprünün konumuyla da ilgili kişisel fikrini söyleyen Miletvekili Mustafa Ataş, Elazığ – Tunceli arasında yapılacak bir köprünün Çemişgezek ve Pertek ilçeleri arasında olması gerektiğini belirtti. Milletvekili Ataş, “Benim kişisel tahminim, tavsiyem ve beklentim şudur; Pertek’in oradan bir geçiş olmalı mı olmalı. Ama Çemişgezek’e de hitap etmesi açısından çünkü aynı trafik sorunu, feribot sorunu Çemişgezek’te de yaşanıyor. Dolayısıyla Çemişgezek ve Pertek arasında bir köprü yapılması, hele ki ilçeye hatta ve hatta Hozat kavşağına yakın bir bölgeden yapıldığı zaman; Hozat, Ovacık, Pertek, Çemişgezek… ana eksende 4 ilçeye birden hitap edecek bir şeye sahip olacak. Bu anlamda yeniden etüdünün şimdiye kadar köprü etüdü yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum. Bilgi sahibi değilim. Ankara’ya gittiğimiz zaman bunları konuşursak ortaya çıkacak. Netice itibariyle köprü nerede yapılırsa yapılsın burada bir ihtiyaç mı evet ihtiyaç. Bu köprünün yapılması için de ben Mustafa Ataş olarak her türlü görüşmeyi, her türlü ricayı nereye yapılması gerekiyorsa yaparak bunun arkasında durmaya çalışacağız. Ama şunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Bugün ki ekonomik imkanlarla başlamış projeler var, bitmesi gereken projeler var. Öncelikli projeler var. Burası öncelikli değil anlamında söylemiyorum. Ama başlayıp da bitirilme öncelikli projeler var. Bu anlamda söylüyorum. Bunu buraya gelmeden anlamak mümkün değil. Saatlerce feribot kuyruğunda kilometrelere varan bir kuyruk oluşuyor. Onu ben bizzat kendi gözlerimle gördüm. 3 tane feribotun yeterli olmadığını gördüm. Sürekli çalışıyor. 24 saat çalışan bir mesai var. 100 bin aracın oraya girdiğini düşündüğünüz zaman ve ben inanıyorum ki terör bittiği için bu sirkülasyon bundan sonra normal mevsimlerde de devam edecek” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk
Cenk - 6 ay Önce

Biraz zor yapmanız bu işi çünkü rant alanı yok burada ha metin arsa alırsa olur

Başkanlık sistemi garabettir.
Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

Tek bir insanın k dudağı arasında kader olmamalıdır. Bu mevcut için değil hep böyle olmalı gelecekte gelecekler içinde tek kişinin trk söz sahbi olduğu sistemler günümüzde bize göre değil.avantajlarınvarsa dezevantajları daha fazla...

ihihihihih
ihihihihih @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

"Yolumuzdan dönmeyiz kudurun" yine güldürdün bizi hay Allah iyiliğini versin senin. Yeni rumuz yapmışsın ha. "Yalan salla nasilsa bedava" da yakışıyordu sana. Gerçi her halinle iyisin. Devam et böyle. Hainlerin başka kimi sevmediğini de sen bize çok kez gösterdin. Sayenizde hainleri çok iyi tanıyoruz. Tişikkirlir.

mesut
mesut @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

hıhı tamam.

Yolumuzdan dönmeyiz kudurun
Yolumuzdan dönmeyiz kudurun @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

Kimse akp yi sevmeyen gitsin diyrn hain demiyor amaaaaa genelde akp yi hainler sevmiyor .örnek fetö , pkk, dhkpc, hatta ormanları yakan o ....çocugu pkk piçleri ateşin cocuklari yaktı diye bas bas bagıryor ama bizim bazı erdoğan düsmanları hayırrrrr otel yapılacak diye fetö pkk ağzı ile aptalları kandıriyorlar tabi apppppptal çok olunca erdoğanında aptala tahammülü olmayınca yerleri dar oluyor .kimki pkk ya destek verip bu ormanları yakılmasina destek verip hala da destekliyorsa onlar şu an yanan ormanlardan beter olsun. Erdoğan kime ne yapmış lan kiyefetinize mi karıştı dininizemi karıştı işinizemi karıştı namaz kilanları isindenmi attı okuldanmı attı yada başka dinden olanlarımı isinden okuldan attı pandemide erdogan yerine baskasi olsa milyonlar işinden çikarılacakti nankörlr saydıklarımı yapanlara tapıyorsunuz size ailenize kiyafet özgürlügü veren erdoğanı karalıyorsunuz . Evetttt gene diyorum erdogani sevmeyen hain degil ama genelde hainler erdogani sevmez

Eskilere git eskilere
Eskilere git eskilere @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

Mesutttt evlasım daha eskilere git kim nasıl seçilmış ona bak geç tugut özalı chp lilerin nasıl seçildigine bak

Seçimsiz seçilenler
Seçimsiz seçilenler @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

Ulan 2323 sen mi demokrasiden bahsedip orta cagdan bahsediyorsun ? Sizler bu ülkenin karanlık yüzü insanların özgülügünü elinden alan zihniyet kiyafeti için kizları kadınları joplatan zihniyet kadınları evlere mahkum edip doktor muhendis hakim avikat kadınlara torun baktıran zihniyet senmi demokrasiden bahsediyorsun senin demokrasiden bahsetmen tuba özayın dün sabah çiftligim yanıyor diye feryat edip felç oldum arkadaşlar diye sedyeden video atıp öglededen sonra kendi çiftligin bir şeý olmadıgıni anlayınca kuyumcu açılisinda göbek atmasına benzedi .klasik solvu kafindasiniz sizin olmayan sizden olmayanı asla kabil etmessiniz ama demokrasi lafida agzinizdan düşmez bzide ona güleriz .ayrica o sahte begenilerde size tesellli vermesin kendi kendinize begeni yapan mallar

Mesut
Mesut @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

Geçmiş dönemlerde Halkın oyu ile seçilerek oluşturulan meclis tarafından seçilmiyormuydu . Mesela Turgut Özal mesela Sayın Erdoğan ın ilk Cumhurbaşkanlığı, mesela Demirel, Sezer vb

2323
2323 @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

gel de bu adama demokrasiden falan bahset şimdi.başkanlık sisteminin iyi olup olmamasını birilerinin idam edilip edilmemesine bağlıyor.kafa orta çağ kafası.şu bilgisizlikle bir de kendinden emin şekilde yorum yapmıyorlar mı insan hayret ediyor.başkanlık sistemi niye zorunuz gidiyor dememiş mi bi de.ne anlatılabilir bu kafaya şimdi?

Seçimsiz seçilenler
Seçimsiz seçilenler @Başkanlık sistemi garabettir. - 6 ay Önce

Niye ya baskanlik niye zorunuza gidiyor ? Yıllafca bu ulkede seçimsiz cumhurbaskanlari olmuş kendini cumburbaşkanı ilan edip kanun çıkarıp uymayanları asanlar olmuş. Erdoğan kimi astı ? Iki dudavijdan kimi sallandirin diye çıktı?

Hakan
Hakan - 6 ay Önce

10 yıl önce bizzat Başbakan meydanlarda söz vermesine rağmen yapılmıyor halen oyalama takdiri, ayıptır günahtır, yeter artık milletle dalga geçmeyin jütfen.

İhsan
İhsan @Hakan - 6 ay Önce

Elazığın en önemli sorunu ve yapılması halinde sanayi ve gelişme üzerinde doping yapar

Çok zor ama….
Çok zor ama…. - 6 ay Önce

Bizim vekillerden bi cacık olmaz yapsanız sizin gibi teşkilatta sözü geçen bürokratlar yapabilir.

Malatya
Malatya @Çok zor ama…. - 6 ay Önce

Sizinki iyi gene 10 yıl olmuş bizim çevre yolu 20 yıldır yapılacak ha bitti ha bitiyor her seçim vaad ediyor sonra yok

Havalimanı Karşılama Ekibinden Abuzittin Kıltüy
Havalimanı Karşılama Ekibinden Abuzittin Kıltüy @Çok zor ama…. - 6 ay Önce

Yaparsa Cevdet Yılmaz yapar. İnanmazsanız Fırat reklam ajansına sorun

Pertek köprüsü
Pertek köprüsü - 6 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanım 2007 ve 2011 de yapılacak demişti

Bahri
Bahri @Pertek köprüsü - 6 ay Önce

Pertek Köprüsü Elazığ Trabzon arasını 70 km kısaltıyor. Sadece Elazığ ı değil 22 ili biri birine bağlıyor.

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 6 ay Önce

Sende nerden çıktın yine Elazığ’da dağıtılacak pasta kokusu mu aldım yolda seçim mi var

Serkan
Serkan - 6 ay Önce

Pertek e gitmek resmen bir çile artik köprü yapılması kaçınılmaz oldu

Boşuna söleme
Boşuna söleme - 6 ay Önce

Gidi odur..

Rüyanda görürsün
Rüyanda görürsün @Boşuna söleme - 6 ay Önce

Piç senin gibi yalakalara satımışlara denir.
Baban arkasında bu kadar durmazsına . Piç.

levent
levent @Boşuna söleme - 6 ay Önce

işte büyk oyunu gören bir akp seçmeni... yani diyorki akpyi istemeyen teröristtir.sizin bu gerçeklikten kopmuşsunuz.böyle devam edin.

Rüyanda görürsun
Rüyanda görürsun @Boşuna söleme - 6 ay Önce

Ateşi piçleri denilen pkk ermenileri ormanları yakıp pkk işareti yapıp erdoogan gidene kadar burdayiz diyorsa senin gibilerde erdoğanın gitmesini istiyorsa banan aranizdaki fariı tek bir farkı soyle


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109