Milletvekili Erol, Maden Ocağı Patlaması İle İlgili Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Maden Ocağında meydana gelen patlama ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, açıklama yaptı. Milletvekili Erol, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yanıtlaması istemiyle daha önce maden sahası ile ilgili soru önergesi sunduğunu belirterek “önlem alınmaması kazaya adeta davetiye çıkardı” dedi.

Milletvekili Erol, Maden Ocağı Patlaması İle İlgili Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da meydana gelen maden ocağı patlamasında 2 kişi ağır yaralanmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da meydana gelen maden ocağı patlaması ile ilgili daha önceden soru önergesi verdiğini belirterek açıklama yaptı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan soru önergesini hatırlatarak şu ifadelere yer verdi; "İnsanlar varlığını sürdürebilmek için gerekli ihtiyaçlarını üzerinde yaşadığı topraktan sağlamaktadır. Bir ulus; bağımsızlığını korumak, yurdunu savunmak ve insanlarını çağdaş uygarlık düzeyinde yaşatabilmek için sahip olduğu topraklarının bahşettiği olanaklardan en çok ve en iyi biçimde yararlanmasını bilmek zorundadır. Fakat diğer birçok antropojenik faaliyetlerde olduğu gibi kar hırsı ile yanlış yapılan madencilik faaliyetleri çevre üzerinde birçok olumsuz etki bırakmaktadır. Madencilik faaliyetlerinin üretim, nakliye ve zenginleştirme gibi aşamaları çevresel varlıklar üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Madencilik sırasında ve sonrasında oluşan çevre sorunları incelenmesi ve çözümleri hem hukuksal açıdan hem de habitatta oluşturulacağı zararlar bakımından önem arz etmektedir. Elazığ ili Maden ilçesinde yer alan maden ocakları ve sahalarının bu konuda detaylı incelenmeleri ve çevreye vermiş olduğu zararlardan ötürü düzenli denetlenmesi gerekmektedir.” İfadelerine yerdi.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137