Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın, Projelerini Açıkladı

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; Elazığ’da hayata geçirmek istediği 40 stratejik proje ve 10 tane tamamlayıcı projeleri kamuoyu ile paylaştı.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın, Projelerini Açıkladı

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek Yerel Seçimi çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çerçevede Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; Elazığ’da hayata geçirmek istediği 40 stratejik proje ve 10 tane de tamamlayıcı projeleri açıkladı.

AKIN: “KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İHTİYAÇLARA CEVAP VEREN, YAPILAR VE MEKÂNLAR OLUŞTURULACAK”

Depremlerin ardından Elazığ’ın en çok ihtiyacı olan şeylerden birinin kentsel dönüşüm olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Kentsel Dönüşüm başlığı altındaki projemizi; kentsel dönüşüm uzmanlarının, şehir plancılarının ve deprem uzmanlarının ortak çalışmasıyla hazırlayacağız. Şehir merkezindeki mahallelerimizi yeniden imar ve inşa edeceğiz. Böylelikle ihtiyaçlara cevap vermeyen konut, dükkân, altyapı üstyapı ve sosyal alanlarda ihtiyaç duyulan tüm yapılar vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Şehrimizin sosyal kültürel ve ekonomik hayatını canlandırmak temel hedefimiz” dedi.

AKIN: “ELAZIĞ; ÖRNEK MAHALLELERİ İLE HEM DÜZENLİ HEM DE MAHALLE KÜLTÜRÜNE UYUMLU BİR ŞEHİR OLACAK”

Örnek mahalle projesi ile Elazığ’ın özlenen mahalle kültürünün de yeniden inşa edilebilir olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Örnek Mahalle projesiyle de profesyonel mimarların ve şehir plancılarının kendi kültürümüze ve sanat tarihimize uygun bir şekilde tasarladığı, konforlu ve yaşam standardı yüksek sosyal yaşamın gelişmesi için tün detayları ile ele alınmış örnek bir mahalle inşa edeceğiz. Bu mahalledeki konutların sayısı kentsel dönüşüme ve hemşehrilerimizin konut ihtiyacına cevap verecek şekilde belirlenecek” ifadelerini kullandı.

AKIN: DOĞUKENT- HİLALKENT TRAMWAY HATTI İLE ŞEHRİ BİR UÇTAN BİR UCA BAĞLAYACAĞIZ”

Şehir içi ulaşımı rahatlatacak projelerine ilişkin bir takım açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Adayı Akın; “Doğukent ve Hilalkent Tramway Hattı projesiyle Elazığ'ı bir uçtan diğer uca bağlayacak ucuz, sessiz ve hızlı tramvay hattı ile şehirde ulaşımda büyük bir kolaylık ve güvenlik sağlayacağız. Diğer taraftan mahallelerimizin sosyo-ekonomik yapısını biri birine bağlamış olacağız. Enerjisini güneşten alacak bu sistem maliyeti çok düşük ve kesintisiz ulaşıma, toplu taşımaya rağbeti attırıp şehrimizdeki trafik sorununa kökten çözüm üretmiş olacağız” dedi.

AKIN: “GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ PROJESİ HEM ÇEVRE DOSTU OLACAK HEM DE YILDA 350 MİLYON TL GELİR SAĞLAYACAK”

Yenilenebilir enerji imkânlarından da faydalanılması gerektiğini ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “70 MW Güneş Enerjisi Santrali Projesiyle; hem doğayı koruyacak hem de belediye gelir kaynaklarını destekleyeceğiz.  Yılda 350 milyon TL gelir sağlayacak 70 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali Projesi hayata geçirildiği an. Aynı zamanda belediyemizin tüm yatırımlarına finans desteği sağlayacak” dedi.

AKIN: “KAYNAK SU FABRİKASI KURULACAK, ELAZIĞ’IN SUYU DÜNYA PAZARINA AÇILACAK”

Elazığ’ın sahip olduğu kaynakların Elazığ’a katma değer sunması adına harekete geçeceklerini de aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Memleketimizin suyu dünya ölçeğinde son derece kaliteli kaynak suyunu işleyecek ve bu suyun sadece ilimizde değil tüm Türkiye'de ve Dünya'da "Elazığ Kaynak Suyu markası ile tanıtılması ve satılması için Kaynak Suyu Fabrikası kurulacak. Bu tesiste paketlenen Kaynak suyumuz tüm şehirlerde ve Dünyanın çeşitli Ülkelerinde bayilik verilerek satılacaktır” ifadelerini kullandı.

AKIN: “HALK EKMEK FABRİKASI KURULACAK VE HER MAHALLEYE EN AZ BİR TANE HALK EKMEK BÜFESİ KONULACAK”

Elazığlıların hem kaliteli hem ucuza ekmek tüketme isteklerine de projeleriyle cevap vermek istediklerini aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Kaliteli ve ucuz ekmeğe halkımızın kolayca Ulaşabilmesi için Halk Ekmek Fabrikası kurulacak ve ekmek ucuza satılacaktır. Her mahalleye en az bir tane halk ekmek büfesi konulacaktır” dedi.

AKIN: “HARPUT TELEFERİK HATTI İLE HEM ULAŞIMA HEM DE TURİZME HİZMET EDİLECEK”

Harput Teleferik Hattı Projesine de açıklık getiren Belediye Başkan Adayı Akın; “ Elazığ ve Harput'u teleferikle birbirine bağlayarak tarihi bir mekân olan Harput'un cazibesini arttıracağız. Ulaşım kolaylığının yanı sıra kentimize farklı bir hava katarak turistik ziyaretleri arttırmış olacağız” şeklinde projenin detaylarını aktardı.

AKIN: “İSTİHDAMA KATKI SUNANLARA GEREKLİ KOLAYLIK SAĞLANACAK”

Üreticinin ve iş dünyasının da ihmal edilmeyeceğinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Orta Ölçekli İmalatçılar Sanayi Sitesi Projesiyle de ülkemiz ve şehrimizdeki yatırımcılara hedeflenen şartlarda personel çalıştırılması dahilinde; kira, elektrik, su vb. gibi giderlerden ücret almadan, sanayi siteleri teslim edilecek. Böylelikle şehrimizdeki işsizlik problemine çözüm üretilmiş olunacaktır”  dedi.

AKIN: “YÖRESEL LEZZETLERİMİZ DE KENTE KATMA DEĞER SUNACAK”

Elazığ’ın sahip olduğu değerleri üzerine projeleri olduğunu da aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’ımızın çeşitli bölgelerinde üretilen yöresel ürünlerimiz, gıda mühendislerinin denetiminde ve profesyonel üretim hatlarıyla paketlenip, kurulacak olan yöresel ürün marketleri vasıtasıyla satışa sunulacaktır” dedi.

AKIN: KÜÇÜK ESNAF UNUTULMADI VE ONLAR İÇİN DE ESNAF TİCARET SİTESİ OLUŞTURULACAK”

Küçük esnafa yönelik projeleri olduğunu belirten Belediye Başkan Adayı Akın; “Esnaf Ticaret Sitesi oluşturarak;  küçük esnaflarımızın depremden sonra yaşadığı dükkân bulma sorununu çözmek ve ticaretlerinin devamını teminat altına almak için esnaf ticaret siteleri kuracağız” dedi.

AKIN: “ŞEHRİN KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANLARINA DA SANAT VE ETKİNLİK PLATOSU İLE DOKUNULACAK”

Sanat ve Etkinlik Platosu ile de şehrin kültürel ve sosyal hayatına dokunmak istediklerinin dile getiren Belediye Başkan Adayı Akın; “Şehrimizde sanatsal etkinlik alanı bulunmadığı için şehrimizin yetiştirdiği gazeteci, yazar, ressam, sanatçı ve sinemacılar için Sanat ve Etkinlik Platosu'nu kuracağız” ifadelerini kullandı.

AKIN: “BELEDİYE MİSAFİRHANESİ İLE ELAZIĞ’DA HEM KONFORLU HEM DE UYGUN KONAKLAYABİLİRSİNİZ”

Elazığ’a gelenlerin Elazığ’da uygun ve kaliteli koşullarda konaklayabilmesi için Belediye Misafirhanesi Projeleri olduğunu da aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye konuk evi yapılarak şehrimizde ağırlanacak konukların hem düşük maliyetle hem de daha kaliteli ağırlanmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

AKIN: “SOKAK SATICILARI VE İŞPORTACILAR HEM KAYIT ALTINDA OLACAK HEM DE RAHAT BİR ORTAMDA HİZMET VERECEK”

Sokak satıcılarının kayıt altına alınarak onların da daha rahat bir ortamda çalışmasını sağlayacak bir takım projeleri olduğunu da ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Boyacı ve İşportacı Faaliyet Noktalarını da hayata geçirerek;  sokak satıcılarını ve işportacılarını kayıt altına alacak ve yaz kış özel hazırlanmış kaliteli bir ortamda onların da hizmet vermelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

AKIN: “MAHALLELİLERİN DE TÜM SOSYAL VE KÜLTÜREL ALANLARI DÜŞÜNÜLECEK”

Sosyal ve kültürel imkânların da insanlara ulaştırılması gerektiğinin altını çizen Belediye Başkan Adayı Akın; “Mahalle Kültür Merkezleri ve Havuzları projesiyle de Mahalle sakinlerinin tüm sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, her mahalleye Mahalle Kültür Merkezleri inşa edeceğiz” dedi.

AKIN: “VATANDAŞ BÜYÜK BİR KÜTÜPHANEYE VE TABİAT PARKINA DA KAVUŞACAK”

Merkezi Park ve Büyük Kütüphane Projesine de değinen Belediye Başkan Adayı Akın; “Tabiat parkı ve ormanlık alan içinde dev bir kütüphane ile halkımızın kullanacağı şehir içinde özel bir park inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKIN: “BELEDİYE İSTİHDAM MERKEZİ İLE İSTİHDAMA BİZZAT ARACILIK EDECEĞİZ”

Ara eleman ve çırak bulamama sorununa yönelikte bir Belediye İstihdam Merkezi Projesini hayata geçireceklerini ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye İstihdam Merkezi sayesinde; sanayicilerimizin ve esnaflarımızın ara eleman yetiştirme ve bulma konusundaki problemlerini çözmek için nitelikli eleman yetiştirerek istihdama bizzat aracılık edeceğiz” dedi.

AKIN: “TOPLU VE KALABALIK ALANLARDA WC VE ÇOCUK BAKIM KABİNLERİ OLUŞTURACAĞIZ”

Toplu ve kalabalık alanlar olan Pazar ve Meydanlara; WC - Çocuk Bakım Kabini inşa edeceklerini de belirten Belediye Başkan Adayı Akın; “ Toplu alanlarda hemşehrilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği kabinler ve çocuk bakım alanları inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKIN: “SAĞLIKLI ATA TOHUMLARINI ÜRETİP, BUNLARI DA ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE ÜRETEN ELLERE VERECEĞİZ”

Tarımsal faaliyetlerin de es geçilmemesi gerektiğine işaret eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Ata Tohumları Üretim Merkezi Projesiyle; hemşehrilerimizin köylerinde bahçelerinde ekebilecekleri genetiği ile oynanmamış, sağlıklı ata tohumlarını üretip ücretsiz olarak dağıtımını yapacağız” dedi.

AKIN: “ELAZIĞ’IN GEREK YAZ GEREKSE DE KIŞ TURİZMİNE KATKI SUNULACAK”

Elazığ’ın turizmine yönelik projelerinin de olduğunu belirten Belediye Başkan Adayı Akın; “Hazar Gölü Yazlık ve Kışlık Tesisler projesiyle; yaz ve kış turizmini geliştirmek, Hazar gölünde turizm cazibe merkezi oluşturmak için göl kıyısına tam teşekküllü, turistik yapılar inşa edilecek”  dedi.

AKIN: “DEZAVANTAJLI GRUPLARIN DA HAYATINA DOKUNAN ADIMLAR ATILACAK”

Dezavantajlı gruplardan biri olan engellilerin de hayatın tam olarak içinde olmasını sağlayacak güzel projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Engelli Araç Bakım Onarım Atölyesi ile de engelli hemşehrilerimizin protez ve araçlarının mümkün olan tamiri bu merkezde kayıt altına alınarak ücretsiz olarak yapılacaktır”  dedi. Engellilere yönelik tek projelerinin bu olmadığını aktaran Akın; Engelli İstihdam ve Topluma Kazandırma Merkezleri Projesiyle de engelli hemşehrilerimize iş verilecek ve bu vatandaşlarımız özel servisle alınıp, tekrar evlerine ulaştırılarak, sosyal hayata kazandırılmaya çalışacak” şeklinde konuştu.

AKIN: “AKILLI KENTLER İNŞA EDECEĞİZ”

Kent sorunlarını en aza indirmek adına da verimli bir takım projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Kent nüfusunun ortaya çıkardığı sorunları çözmek için Akıllı Kent Sistemi ve Otomasyonu sistemini kuracağız” dedi.

GERİ DÖNÜŞÜM PROJELERİ

Doğayı düşünen bir takım projeleri olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Pet Şişe Geri Dönüşüm Ödeme Sistemi sayesinde doğayı korumak ve bu bilinci geliştirmek için, atık pet şişelerin karşılığında ödeme yapan otomatları kuracağız” dedi.

AKIN: “HEM SIRA BEKLEMEDEN HEM DE ÜCRET ÖDEMEDEN VATANDAŞ SAĞLIK HİZMETİ ALABİLECEK”

Sağlığa yönelik projelerinin olduğunu da kamuoyu ile paylaşan Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye Sağlık ve Görüntüleme Merkezi ile Elazığ’da uzun randevu süreleri verilen MR-Ultrason vb görüntüleme hizmetleri ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi.

“ELAZIĞ’A ÖZGÜ YÖRESEL YEMEKLERİ YİYEBİLECEĞİNİZ NOKTALAR OLACAK”

Belediye Yöresel Yemek Restaurantları projesi olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’a özgü yöresel yemekleri yaşatmak ve tanıtmak amacıyla çeşitli noktalara, sadece yöresel yemek sunulan restaurantlar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BÖLGEDE OLMAYAN HAYVANAT BAHÇESİNİ ELAZIĞ’A KURACAĞIZ”

Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park Projesinin varlığına da dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’ı turizm alanında çekim merkezi haline getirmek, Elazığ’a ziyaretçi çekmek ve bu vesileyle ilimizin ticaretini arttırmak için bölgede bulunmayan hayvanat bahçesini Elazığ'a kuracağız” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137