Şehit Fethi Sekin’i Anma Programı Düzenlendi

 DERSAADET Elazığlılar Derneği, kahraman Şehidimiz Fethi Sekin’i, Şehadetinin yıl dönümünde İstanbul’da düzenlenen programla anıldı. Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı konferans salonunda gerçekleştirilen programa ilgi yoğun oldu. programda Eski İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar da önemli açıklamalarda bulundu.

Şehit Fethi Sekin’i Anma Programı Düzenlendi

İstanbul’da dernek faaliyetlerini yürüten DERSAADET Elazığlılar Derneği, şehadetinin 3. Yıldönümünde Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin anısına program düzenledi.

Gerçekleşen Programa, Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğluları, ELFED Başkanı Faik İçmeli, DERSADET Elazığlılar Dernek Başkanı Kürşat Koç, Şehit Fethi Sekin’in ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Selamlama ve açılış konuşmaları ile başlayan  programda Dünya Kuran Okuma Birincisi Elazığlı Habip Deveci, Kuran’ı kerim tilavetiyle yer aldı. Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez’in sunumlarıyla gerçekleşen programda Eski İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar da konuşma yaptı.

KOÇ: ÇANAKKALE ARSLANLARININ RUHU FETHİ SEKİN’DE YENİDEN ŞAHLANIYORDU

Programda İlk olarak konuşan DERSADET Elazığlılar Dernek Başkanı Kürşat Koç Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin'i anarak “DERSADET Elazığlılar Derneği olarak Şehidimize vefa borcumuzu ödemek ve onun hatırasını her daim canlı tutmak amacıyla bir program düzenleyerek vicdani bir sorumluğu yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz. Merhum Şehidimiz Fethi Seki’nin vatan severliği, fedakarlığı, cesareti ve atılganlığı üzerine, her sözün gösterdiği kahramanlık karşısında kifayetsiz kalacağının inancındayım. Sanki Merhum Mehmet Akif’in “Bedrin arslanları ancak bu kadar şanlı idi” diyerek tebcil ettiği Çanakkale Arslanlarının Ruhu Fethi Sekin’de yeniden şahlanıyordu” ifadelerinde bulundu.

'İÇMELİ’DEN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU'

ELFED Başkanı Faik İçmeli ise geçmişten bu yana verilen mücadelelerden ve ödenen bedellerden örnekler vererek “Bizlere düşen bütün şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamaktır bunun en güzel örneğin bu akşam 3 yıl önce İzmir’de canı pahasına İzmir Adliyesinde ki katliamı önleyen hemşerimiz, kahraman şehidimiz ile ilgili program yapılması ve Fethi Sekinler bitmez bu kahramanlar olduğu sürece de bu vatanı kimse bölemez. Ülkemiz son zamanlarda zorlu süreçlerden geçse de bizler birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece kimse bir şey yapamayacaktır” diye konuştu.

“3 EVLADINI DÜŞÜNMEDEN HAİNLERİN OYUNUNU BOZDU”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğluları da o programa katılan bir diğer isimdi “Beka mücadelesinde şehitler veriyoruz kahramanlık hikayeleri yazıyoruz. Bu kahramanlık hikayelerini yazanlardan bir tanesi de Elazığlı hemşerimiz Şehit Fethi Sekin. Tam 3 yıl önce ülkemiz üzerinde oynan oyunu bozma adına 44 yaşında 3 evladını düşünmeden bu hainlerin oyununu bozdu, söz konusu Vatan, Bayrak ve yüzlerce masum insandı ama o gözünü kırpmadan hainlerin üzerine yürüdü ben Vatanımız ve Milletimiz için toprağa düşmüş bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” sözlerini kaydetti.

AĞAR: FETHİ SEKİN TÜRK DEVLET İDARESİNİN ÖNEMLİ BİR ÖRNEĞİDİR

Programda son olarak konuşan Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar Şehit Fethi Sekin ile alakalı son hatırasını aktararak, “Fethi Sekin çok tipik bir örnek Türk Devlet idaresinin ve hayatının da önemli bir örneğidir bizim devletimiz asla ayrımcılık yapmaz Kürtçe Fethi Seki’nin ana dili konuşur ve poliste olur hem de en kahraman polis olur onu da göreve alırken devlet hiçbir ayrımcılık yapmaz çünkü bizim devletimizin Milliyetçilik anlayışı özelikle bizim coğrafyamızda İslam’la beraber onun değerleri ile Türk Milliyetçiliğinin de değerleri örtüşmüş ayrımcılık asla barındırmaz bizim milliyetçiliğimiz tamamıyla vatanperverlik ve vatanseverlik üzerinedir” dedi.

“MAALESEF BEDEL ÖDEMEK BU COĞARAFYANIN KADERİ”

Ağar, öte yandan  “Biliniz ki bu Millet Allah’a bin şükür Yüce Yaradan’ın koruması altındadır İmanlı inançlı bir milletiz Türkiye tarih boyunca mazlumun yanında olmuş İslam’a her zaman hizmet etmiş bir ülkedir ve bu ülke gelişiyor tutmaya çalışsalar da tutamazlar emin olun Türkiye’nin geleceği bugünden daha güzel olacaktır ama maalesef bu bedellerde ödeniyor hepimizin yüreğini yaralayan şehit haberleri, acıları, bu coğrafyanın  kaderi ama bu toparlaklara sahip olmanın şerefi gururu ve onuruyla hepimiz sırt sırta vereceğiz inanarak ve dayanarak yürüyüp gideceğiz” sözlerini kaydetti.

“ORTADOĞU’DA TEK AYAKTA KALAN ÜLKE TÜRKİYE’DİR”

Ulusal gündemden örnekler vererek konuşmasına devem eden, Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, “Ülkemizin kıymetini bilelim bugün bakın çevremizde doğru düzgün bir ülke kalmadı Örneğin İran Meclisinde karar alındı Amerika’yı bölgeden çıkaracakmış neyle çıkaracaklar kendi topraklarına hakim bile değiller PKK orda at oynatıyor bütün Ortadoğu harap ve tek ayakta kalan aslan gibi bir ülke vardır oda Türkiye’dir diğer ülkeler Türkiye ile mukayese edilemez zamanında İngiltere’ye boyun eğerek devlet tapusu alanlar şimdi devletlerinin olduğunu düşünüyor ama Türkiye mücadele ede ede bu toprakları kazanmıştır” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 00:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih ahmet
Fatih ahmet - 12 ay Önce

Sayın şerifoğlunun kullandığı "3 evladını düşünmeden" tabiri yanlıştır fethi sekin 3 evladini, vatanin diğer evlatlarini ve vatani için korkmadan şehit olmuştur vesselam

SIRADAKİ HABER

banner7