“Şiddeti Bertaraf Etmede Toplumsal Değerlerin Gücüne İnanıyoruz”

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele günü nedeniyle açıklama Yapan Hizmet İş Sendikası Elazığ Kadın Komite Başkanı Emel Pirinççi “şiddetle başa çıkmak için gelin birlikte mücadele edelim” dedi.

“Şiddeti Bertaraf Etmede Toplumsal Değerlerin Gücüne İnanıyoruz”

Hizmet İş Sendikası Elazığ Şubesi 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle açıklama yaptı.

PİRİNÇÇİ: MÜCADELEMİZDE ETKİN VE KARARLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRECEĞİZ

Hizmet İş Sendikası Elazığ Şubesi Kadın Komite Başkanı Emel Pirinççi, “Kadına yönelik şiddete istismara, eşitsizliğe, ayrımcılığa, yoksulluğa, mobinge, güvencesizliğe karşı durmak için bir aradayız. Toplumsal değerlerimiz bu günümüzün ve geleceğimizin teminatıdır. Şiddeti bertaraf etmede toplumsal değerlerin önemine ve gücüne inanıyoruz. İnsan onuruna yakışır hayat için özgürlük arayışına sahip çıkmak en temel yaşam hakkını tahrip eden tüm odaklara karşı dik durmak, insan olarak da kurumlar olarak da sorumluluğumuzdur. Hak-İş bu sorumluluğun gereğini yerine getirebilmek için yoğun çalışmalarda bulunmaktadır. Şiddetin artık hayatımızdan tamamen çıkması için devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve tek tip farklar olarak gelin birlikte mücadele edelim. Tüm kamuoyun şiddete sessiz kalmayın, şiddete ortak olmayın diyoruz. Hak-İş kadın komitesi olarak dün olduğu gibi bugünde kadınların insan haklarının ihlaline yol açan her türlü davranışa, tutuma karşı kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması mücadelemizde etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
OKAN
OKAN - 2 hafta Önce

kadına şiddet tafralarına pkk gibi terör örgütü diliyle değil kendi dilinizle eleştirin ve pkknın katlettiği kadın ve çocukları hatırlatın öğretmenleri hatırlatın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109