Valilik Kişisel Verilerin Korunması Konusunda Açıklama Yaptı

Elazığ Valiliği tarafından kişisel verilerin korunması konusunda açıklama yapıldı. Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez tarafından yapılan açıklamada; “hasar tespit bilgileri kapsamında kurum ve kuruluşlar öğrendikleri kişisel verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerinde aykırı olarak başkasına açıklayamaz ve işlem amacı dışında kullanamazlar” denildi.

Valilik Kişisel Verilerin Korunması Konusunda Açıklama Yaptı

Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez tarafından kişisel verilerin korunması konusunda açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle; İlimizde 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen merkez üssü sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında yapılan hasar tespit çalışmaları tamamlanmıştır.

Kurum ve kuruluşların kendi görev alanına giren iş ve işlemlerde kullanacakları hasar tespit bilgilerine https://hasartespit.csb.gov.tr adresinden ulaşabileceklerdir.

Söz konusu hasar tespit bilgileri kapsamında kurum ve kuruluşlar öğrendikleri kişisel verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerinde aykırı olarak başkasına açıklayamaz ve işlem amacı dışında kullanamazlar.

Konu hakkında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Kanunu kapsamında hareket edilerek, gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle arz/rica ederim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103