Elazığ’da Türk Hemşireler Derneği Elazığ İl Temsilcisi Özen Kan Şıkıoğlu tarafından ‘Hemşirelikte Güçlendirme’ konferansı gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi 6. Kat Konferans Salonu’ nda gerçekleştirilen konferansa Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Murat Gönen, hastane yöneticileri, hemşireler, Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademisyenleri ve çok sayıda hemşirelik öğrencileri de katıldı.

ÖZBAŞ: 20’DEN FAZLA ŞUBE İLE HİZMETLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ

Konferansta konuşan Türk Hemşireler Derneği Başkanı Doç. Dr. Azize Atlı Özbaş, Türk Hemşireler Derneği’ nin 1933 yılında kurulan bir dernek olduğunu, derneğin temel amacının halkımızın hak ettiği nitelikte sağlık bakımını alması olduğunu, 16 tane temsilcilik 20’den fazla da şube ile beraber hizmetlerini yürüttüklerini sözlerine ekledi.

ÖZBAŞ: HALKIMIZIN HAK ETTİĞİ NİTELİKTE BAKIM ALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Doç. Dr. Azize Atlı Özbaş, Türk Hemşireler Derneği’ nin en aktif çalışan şubelerinden birisinin Elazığ Şubesi olduğunu, bugün de Elazığ’daki meslektaşları ile bir araya geldiklerini ve hep beraber halkımızın hak ettiği nitelikte bakım alınmasının önünde ne gibi engeller olduğunu ve bu engelleri aşmak için kendilerinin ne yapabileceği konusunu tartıştıklarını dile getirdi.

Doç. Dr. Özbaş, Fırat Üniversitesi’ ne ve Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz’ a kendilerine gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür etti.