Dünyanın her bölgesinde ihtiyaç sahibi mazlumlara yardım ulaştırmada önemli bir başarı, güven ve saygınlık elde eden IHH Elazığ Şubesi, Kurban Bayramında da faaliyetlerini sürdürdü.

İHH Elazığ Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Aydın, 2024 yılı kurban Bayramı faaliyetleri kapsamında 60 ülkede yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

AYDIN: “İLİMİZ VE İHTİYAÇ BÖLGELERİNE  1.100 KURBAN BAĞIŞINI ULAŞTIRDIK”

Aydın, “Bu yıl Filistin ve ülkemizdeki kurban kotalarımızı çok erken bir şekilde doldurduk. Özellikle ilimizdeki bağışçıların büyük teveccühüyle 1100'ün üzerinde kurban bağışını alarak genel merkezimiz aracılığıyla ilgili bölgelere ulaştırdık.  İlimizden de Karakoçan temsilcimiz Muhammed Talha Taş kardeşimizi Gazze kurban faaliyetlerini denetlemek ve organize etmek amacıyla Mısır'a gönderdik.  Özellikle Gazze için kesilecek olan kurbanların hepsinin Gazze'de kesilmesi mümkün olmadığından 5 ayrı ülkede kesilen kurban etlerinin kavurma yapılıp konserve şeklinde peyderpey Gazze’ye ulaştırılacak. Ayrıca Filistin içerisinde de kısmi kurban kesimleri yapılacak ve  bu kesimler IHH’lı gönüllü kardeşlerimiz tarafından gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

“Kur’an; Kime ve Neden Yol Göstermez” Konferansı Düzenlendi “Kur’an; Kime ve Neden Yol Göstermez” Konferansı Düzenlendi

Elazığ’daki kurban faaliyetlerinin de devam ettiğini ifade eden İHH Elazığ Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Aydın, “ Bu amaçla bağışçılarımızdan gelen kurban etlerini ilimize yaşayan muhtaç ailelere, yetimlere ve mültecilere ulaştırmaktayız.  Bu yılki hedefimiz inşallah 3 ton kurban bağış etini kardeşlerimize ulaştırmak olacaktır.  Ayrıca kurban derilerini de toplayıp satıp ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıracağız.  Bu çalışmalar sürecinde emeği geçen bütün gönüllü ve bağışçı kardeşlerimizden Allah razı olsun.” Dedi. 

Elazığ İHH Karakoçan, Kovancılar ve Palu temsilciliklerinden almış oldukları kurban bağışlarını keserek Gazze’ye ulaştırmak için  Mısır’da bulunduğunu ifade eden IHH Karakoçan Temsilcisi Muhammet Talta Taş ise burada kesilen  kurbanların dondurulmuş et olarak Gazze’ye  ulaştırılacağını ve buradaki mazlum ve mağdur Filistin halkına dağıtılacağını ifade etti.

Whatsapp Image 2024 06 18 At 15.15.26Whatsapp Image 2024 06 18 At 15.15.25Whatsapp Image 2024 06 18 At 15.15.25 (1)

Editör: Batuhan Baskal